Leszek Biolik | 32. Międzynarodowy Przegląd WŚnR

Datasobota, 6 kwietnia 2019, godz. 15:30

MiejsceMała Scena

 

WARSZTATY PRODUCENCKIE z Leszkiem Biolikiem


Uznany muzyk, producent muzyczny, kompozytor. Członek zespołów Republika, Obywatel G.C., Wilki, Madame, obecnie lider zespołu Elements. Producent albumów Roberta Gawlińskiego, Fiolki Najdenowicz, Marcina Rozynka, Martyny Jakubowicz, Negatyw, The Car is on Fire, Misia Ff, Janusza Radka, współpracował również z Brodką, Małgorzatą Ostrowską, Maanam, Justyną Steczkowską, T. Love.
Założyciel Fundacji otwARTa Scena, promującej niezależnych artystów. Laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” Festiwalu Soundedit w Łodzi, wielokrotnie nominowany do Fryderyków.
Producent cyklu koncertów Cohen i Kobiety z udziałem czołowych polskich wokalistek: Urszuli Dudziak, Grażyny Łobaszewską, Natalii Kukulskiej, Anity Lipnickiej, Darii Zawiałow.
Prelegent, gość konferencji i warsztatów muzycznych.

Dynamiczne zmiany społeczne, kulturowe i ekonomiczne, jak i te zachodzące w branży muzycznej zmuszają artystów do bycia nie tylko autorem i twórcą, ale również przedsiębiorcą.
Jak odnaleźć się w roli właściciela muzycznego start-upu?
Jednodniowe warsztaty skierowane są do młodych i początkujących artystów, muzyków i managerów muzycznych.
Składają się z części teoretycznej i praktycznej, w trakcie których w prosty i przystępny sposób zostaną omówione mechanizmy rządzące przemysłem muzycznym.
Osoby, które wezmą udział w warsztatach zdobędą wiedzę teoretyczną z zakresu:
• przygotowania utworu do nagrania
• współpracy z producentem i studiem nagrań
• dystrybucji muzyki i współpracy z wytwórnią płytową
• współpracy z mediami
• aranżacji i technik produkcyjnych
• strategii i sposobów budowania wizerunku artysty
• myślenia biznesowego w muzyce
• organizowania koncertów i współpracy z klubami, agencjami koncertowymi
Zwieńczeniem warsztatów będzie część praktyczna: przesłuchanie na żywo 2-3 zespołów, biorących udział w wydarzeniu (wybranych na podstawie wcześniej przesłanych utworów demo),
które uzyskają możliwość zaprezentowania się przed jednym z czołowych polskich producentów, omówienia ich twórczości i zdobycia cennych wskazówek.

Ze względu na ograniczony czas, formuła części praktycznej warsztatów zostanie nieco zmodyfikowana.wstęp wolny

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.