TEATR RONDO Iwan Karamazow zwraca bilet | OFTeN

Dataczwartek, 16 maja 2019, godz. 16:00

MiejsceOCK

TEATR RONDO /Słupsk
„Iwan Karamazow zwraca bilet”                                                                                                                                        

– na motywach powieści „Bracia Karamazow” i „Biesy” Fiodora Dostojewskiego

scenariusz: Michał Studziński i Stanisław Miedziewski                                                                                      

reżyseria: Stanisław Miedziewski                                                                                                                         

wykonanie: Michał Studziński

premiera: 16.06.2017, Słupsk

Herezjarcha Karamazow nie godzi się na sposób, w jaki Bóg urządził świat. Nic do Niego nie ma osobiście – kwestionuje jedynie Jego plan. Stawia odwieczne pytania o naturę dobra i zła, o konieczność ponoszenia ofiar w imię harmonii. Za główną oś zła i dowód na złe urządzenie świata, Iwan uważa zjawisko cierpienia dzieci; poddaje w wątpliwość kategorie metafizyczne takie jak cnota, dobro, zło, miłość bliźniego oraz ich pochodzenie. Obnaża manicheistyczną naturę Stwórcy i jego dzieła. Nie jest to jednak równoznaczne z odrzuceniem Boga.  W XXI wieku egzystencjalne dylematy Dostojewskiego nie tracą na aktualności, a kolejne pokolenia wciąż mogą przejrzeć się w jego prozie jak w zwierciadle; nie krzywym, wręcz przeciwnie – krystalicznie, bezlitośnie czystym…

Michał Studziński – związany ze słupskim Teatrem Rondo od ponad dziesięciu lat; występował m.in. w spektaklach Marcina Bortkiewicza i Stanisława Miedziewskiego. Zdobywca nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych.

Stanisław Miedziewski – ur. 1941 ; reżyser teatralny i filmowy; studiował reżyserię w PWSFTviT w Łodzi, odbywał staż w Teatrze Bertolda Brechta w Berliner Ensamble; pracował m.in. w Teatrze Miejskim w Toruniu, od 1976 współtworzył Teatr Rondo w Słupsku; jego przedstawienia były wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach teatralnych (Lublin, Wrocław, Edynburg, Moskwa, Praga); prowadził warsztaty teatralne w Art Centre w Cambrigde, Francji, Rosji i Danii.

 

bilety: 10 zł

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.