TEATR PRZEDMIEŚCIE Kroniki podwórkowe | OFTeN

Dataczwartek, 16 maja 2019, godz. 17:00

MiejsceForum Synagoga

TEATR PRZEDMIEŚCIE /Rzeszów

„Kroniki podwórkowe”

reżyseria: Aneta Adamska, scenariusz: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała,                       

scenografia: Paweł Sroka, muzyka: Wiktor Marut,                                                                                       

występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

premiera: 28 września 2017, Teatr Przedmieście Rzeszów

Znamy się od wielu lat. Razem pracujemy i tworzymy. Razem spędzamy wolny czas. A co by było, gdybyśmy się spotkali 30 lat wcześniej. Jacy wtedy byliśmy? Jak wyglądaliśmy? Czy gralibyśmy razem w piłkę na boisku? Czy bawilibyśmy się razem w teatr, szukali skarbów, odkrywali wspólnie wielkie tajemnice wszechświata?                                                                                                                                                       W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80 – te, czarno – białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno – politycznych, budującego się nowego świata. Droga pomiędzy szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsca naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie.

Teatr Przedmieście powstał w 2001 roku w Rzeszowie z inicjatywy Anety Adamskiej. Tworzy sztuki autorskie i przedstawienia inspirowane dziełami literatury polskiej i światowej, wystawiane w kraju i za granicą (Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Słowacja, Ukraina, Bułgaria).  Może się poszczycić wieloma nagrodami i wyróżnieniami na festiwalach teatralnych. Teatr inicjuje i organizuje różnorodne wydarzenia o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym m.in.: festiwal „Źródła Pamięci. Grotowski – Kantor – Szajna”, festiwal „Buda Jarmarczna”, festiwal „Kołowrotek”, „Literatura i teatr. Spotkania literackie z mistrzami słowa”.

 

Bilety: 10 zł

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.