LIVING SPACE THEATRE Jezus Maria, Uchodźca! | OFTeN

Dataczwartek, 16 maja 2019, godz. 20:30

MiejsceForum Synagoga

LIVING SPACE THEATRE /Katowice

„Jezus Maria, Uchodźca!”


scenariusz i reżyseria: Jakub Margosiak, Grzegorz Łabuda                                                                                  

kostiumy: Magdalena Sendek, muzyka: Mateusz Flis                                                                                            

występują: Anna Mikuła, Jakub Margosiak, Grzegorz Łabuda                                                                            

pokaz przedpremierowy: 18.12.2018 r., Katowice


Living Space Theatre jest nomadycznym teatrem założonym w 2016 roku przez absolwentów PWST w Krakowie. W naszych spektaklach łączymy ruch, taniec i aktorstwo. Jesteśmy skupieni na pracy z ciałem i wyobraźnią, które stały się dla nas bardzo skutecznymi narzędziami w procesie twórczym. Od momentu powstania Living Space Theatre współpracowaliśmy z artystami i organizacjami z USA, Chin, Korei Południowej, Japonii, Polski, Belgii, Holandii oraz Bułgarii, prezentując spektakle lub organizując warsztaty teatralno-taneczne.                                                                                                                  Główne założenia Living Space Theatre: 1. Jako ludzie żyjemy wszyscy w jednej globalnej przestrzeni i powinniśmy być za to życie odpowiedzialni. W naszych spektaklach chcemy mówić o ważnych sprawach społecznych, poruszać kwestie tolerancji i praw człowieka. 2. Teatr pozwala ożywić przestrzeń pomiędzy ludźmi, dlatego pragniemy tworzyć rzeczywiste spotkanie aktorów z widownią. 3. Naszymi działaniami ożywiamy różne przestrzenie, niekoniecznie teatralne. 4. Według nas ciało jest żyjącą przestrzenią (wewnątrz której ma miejsce wiele przeżyć), dlatego umożliwiamy ciału ekspresję poprzez ruch i taniec. 5. Living Space Theatre jest dla nas przestrzenią laboratoryjną, w której rozwijamy technikę pracy artystycznej oraz terapeutyczno-warsztatowej.

Do Polski przybywa coraz więcej uchodźców – pojawiła się Maria z dzieciątkiem, jest też Miś – niedźwiadek i wielu innych. Tłumy czekają u granic Polski. Czy wpuścimy ich na nasze podwórka? Zapraszamy na wyjątkowo barwne uchodźcze show…


Bilety: 10 zł

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.