TEATR UKŁAD FORMALNY Kosmetyka Wroga | OFTeN

Dataczwartek, 16 maja 2019, godz. 22:00

MiejsceOCK

TEATR UKŁAD FORMALNY /Wrocław

„Kosmetyka Wroga” – Amelie Nothomb, tłum. Joanna Polachowska

adaptacja i reżyseria: Grzegorz Grecas                                                                                                            

występują: Maciej Rabski, Adam Michał Pietrzak

premiera: 2.09.2016, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych PRO CONTRA w Szczecinie


Na scenie aktorski pojedynek. Dwóch mężczyzn, dwa krzesła – tylko tyle. A może aż tyle?                      

Spektakl pt. ”Kosmetyka Wroga” to adaptacja bestsellerowej powieści Amelii Nothomb. Historia, w której komedia przybiera postać dreszczowca, a humor miesza się z chwilami grozy. W wyobrażonej przestrzeni dworca dochodzi do nieoczywistego spotkania Jerome’a Angusta i Textora Texela. Na oczach widza rozgrywa się kameralny dramat człowieka, który przez całe życie sprzeciwiał się swojej naturze. Dlaczego tłumił swój instynkt? A może wcale nie był w tym odosobniony…                                        
W świetle scenicznych reflektorów zmierzą się absolwenci AST im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu, laureaci przeglądów i festiwali teatralnych: Adam Michał Pietrzak i Maciej Rabski. Teatralny pojedynek wyreżyserował Grzegorz Grecas – reżyser, dramaturg, animator kultury, dwukrotny laureat Konkursu im. Jana Dormana za spektakle: „#enterorestes” i „#[+#@!?(słowo na G).

Teatr powołany w ramach Fundacji, Układ Formalny jest inicjatywą studentów i absolwentów wrocławskich uczelni: PWST im. Ludwika Solskiego, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.                      
Zespół wierzy, że teatr może być realnym narzędziem zmiany.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.