PDB | Śląska Grupa Bluesowa

Datapiątek, 13 września 2019, godz. 20:00

MiejsceMała Scena

Śląska Grupa Bluesowa zagra w Ostrowie Wielkopolskim.
To miasto z wielkim muzycznym dorobkiem i mocno bijącym, od wielu lat, bluesowym sercem.


Muzycy zespołu to prawdziwa elita polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Przez wiele lat muzycy towarzyszyli Jankowi „Kyksowi” Skrzekowi w koncertach i nagraniach. Po jego śmierci zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym muzyku.
Z grupą gościnie występują: Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch i Michał Kielak.


Skład zespołu:
* Leszek Winder (gitara) Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) Współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) Gitarzysta , multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
* Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
* Michał Kielak – wirtuoz harmonijki. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Obecnie ponownie najlepsza polska harmonijka.bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie OCK i na www.kultura.pax.pl

 

zapraszają
Ostrowskie Centrum Kultury
oraz Stowarzyszenie JIMIWAY - Towarzystwo Adoracji Bluesa i Rocka 70

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.