MKMFGiE | Mauricio Schvarzman. Grafika i Ekslibris

Datasobota, 7 września 2019, godz. 16:30

MiejsceGaleria PIK

Wernisaż


MAURICIO SCHVARZMAN
Argentyński artysta grafik, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych „Manuel Belgrano” i „Prilidiano Pueyrredon”. Nauczyciel rysunku (od 1974 r.), profesor grafiki (od 1977 r.).
Urodzony w 1947 roku w Lomas de Zamora, mieszka i pracuje w Llavallol (obszar Gran Buenos Aires).

Swoje prace prezentował na 40 ekspozycjach indywidualnych i ponad 580 grupowych, międzynarodowych wystawach grafiki. Jest laureatem 75 międzynarodowych konkursów (m.in. dwukrotnie pierwsza nagroda Sint-Niklas w Belgii – 2005 i 2013, 3 pierwsze nagrody w Polsce – 2012, 2015, pierwsza nagroda w Torredembarra w Hiszpanii - 2013) oraz zdobywcą 34 nagród i wyróżnień w Argentynie.

W ostrowskim Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu bierze nieprzerwanie udział od szóstej edycji w 1995 roku. Jury konkursowe kilkakrotnie wyróżniało i nominowało do nagrody jego grafiki.
Mauricio Schvarzman tworzy wyraziste, wielobarwne linoryty, wśród których odnaleźć można prace z polskimi motywami – m.in. portrety Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Jana Pawła II oraz ekslibrisy z widokami Gdańska, Sławna, Gliwic, ekslibris Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


Wstęp wolny


Wystawa stanowi część XVII Międzynarodowego Konkursu Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu oranizowanego przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Impreza pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.