Benefis Jacka Cygana. ODNAWIAM DUSZE

Dataśroda, 27 listopada 2019, godz. 19:00

MiejsceDuża Scena

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora benefis JACKA CYGANA został odwołany.
Muzyczne spotkanie odbędzie się w innym terminie, o czym będziemy Państwa informować...

---

Jacek Cygan po raz kolejny pojawi się w Wielkopolsce na zaproszenie ostrowskich muzyków. 

Ten wybitny autor tekstów piosenek, a także poeta, prozaik i librecista nie tylko posłucha, jak ostrowianie interpretują jego utwory, ale też opowie o kulisach ich powstania, o swoich artystycznych przygodach i o bujnym życiu artysty. Każdy, kto zasiądzie na widowni, przekona się, że Jacek Cygan to nie tylko wyśmienity autor, ale też świetny gawędziarz, który sypie anegdotami, jak z rękawa.


Jacek Cygan kojarzy się przede wszystkim z tekstami takich hitów, jak „To nie ja byłam Ewą”, „Jaka róża taki cierń”, czy „Chwytaj dzień”, ale w gruncie rzeczy to artysta bardzo wszechstronny. Prócz setek piosenek znanych z repertuaru polskich artystów, ma swoim koncie dziesiątki tekstów dla dzieci oraz wiersze zebrane w tomach: „Drobiazgi liryczne”, „Ambulaznza”, Pies w tunelu” i „Boskie błędy” oraz zbiór opowiadań pt. „Przeznaczenie, traf, przypadek”.

Przez ponad 20 lat współpracował z ostatnim klezmerem Galicji, czyli Leopoldem Kozłowskim. Efektem tej współpracy są zarówno oryginalne pieśni żydowskie jak i przekłady z jidysz. Jacek Cygan to także autor wystawianej w Teatrze STU sztuki „Kolacja z Gustawem Klimtem”, książki „Życie jest piosenką”, opowiadającej historie powstania tekstów do 40 ważnych polskich utworów i drugiej części tych opowieści - zbioru „Uwalniam dusze”, który jeszcze na dobre nie ujrzał światła dziennego.

Autorzy benefisu, którzy po raz drugi wezmą na warsztat twórczość Jacka Cygana, postarają się muzyką i słowem dać publiczności dowody na tę różnorodną twórczość, skupiając się na tej ostatniej, najświeższej publikacji. Zespół pod kierownictwem Marka Kurzawy spośród ogromnej ilości tekstów wybrał te, które sprowokują Jacka Cygana do opowieści o swoim barwnym artystycznym życiu.W koncercie zaśpiewają: Justyna Wojtkowiak, Agnieszka Kurzawa i Adam Wasiela, a zagra zespół pod kierownictwem Marka Kurzawy.


Bilety: 50 zł (do nabycia w kasie OCK i na www.kultura.pax.pl)

 

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.