Montownia Kreatywna. Mateusz Kosior

Datapiątek, 22 grudnia 2017, godz. 20:00

MiejsceMała Scena

To ludzie tworzą miejsca, do których chcemy wracać...

„Siedem miesięcy autostopowej podróży przez Australię i Nową Zelandię. Spontaniczna trasa z Brisbane wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii aż po tropikalną północ kontynentu, kolejno wyprawa do samego serca ojczyzny kangura by przekonać się czym jest sławny australijski ‘outback’. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok spędzony na Tasmanii, jak się okazuje nie tylko znanej z Diabła tasmańskiego. Nowa Zelandia – życie w samym sercu Wyspy Północnej – magiczny autobus, w otoczeniu wygasłych wulkanów. Wyspa Południowa – piękno nie do opisania – od rajskich plaż poprzez krajobraz rodem z sawanny aż po łańcuchy wysokogórskie, lodowce i jeziora. Powrót na Antypody – poznanie największych australijskich miast - Sydney i Melbourne. Pokój za milion dolarów w samym sercu Gór Błękitnych. Wszystko okraszone niespotykaną nigdzie indziej fauną i florą.
Budżet oparty na autostopie i pracy własnych rąk - wolontariat w prywatnych gospodarstwach domowych – w zamian za wyżywienie i nocleg (plus mnóstwo nieprzewidzianych atrakcji), połączony ze zwiedzaniem okolic i sekretnych miejsc - niewspomnianych w przewodnikach. Najlepszy i sprawdzony sposób na poznanie codziennego życia Australijczyków (Aussie) i Nowozelandczyków (Kiwi people). Niezwykłe historie podczas podróży. Wszystko to za sprawą dobrych ludzi spotkanych na mojej drodze - w pogoni za własnym szczęściem.
Ostre australijskie słońce, śmiertelnie jadowite węże, aborygeńscy artyści, tasmański las deszczowy, miasto o zapachu siarki, wścibskie alpejskie papugi, prywatne obserwatorium astronomiczne czy turnee po kawiarniach Melbourne? Pełen mix doświadczeń i przeżyć. Chciałbym się podzielić tym z wami. Do zobaczenia.” - mówi Mateusz Kosior.

Prawdziwe życie zaczyna się tam - gdzie kończy się strefa komfortu!

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.