Jacek Jędrzejak. Z gitarą przez świat

Dataczwartek, 5 kwietnia 2018, godz. 19:00

MiejsceGaleria PIK

WYSTAWA FOTOGRAFII / WERNISAŻ

 

Basista i główny wokalista zespołu BIG CYC. Kompozytor, autor tekstów, członek grup CZARNO CZARNI, a wcześniej ROKOSZ. Twórca takich przebojów jak Makumba, Nogi, Słoiki czy Berlin Zachodni. Od wielu lat pojawia się w czołówce serialu Świat według Kiepskich śpiewając piosenkę tytułową. Ze swymi zespołami nagrał ponad 20 płyt. Zagrał ok 3000 koncertów. Występował m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Irlandii, Holandii, Belgii ,Finlandii, Szwecji, Słowacji i Szwajcarii.
Nagrywał piosenki w duetach z Maciejem Maleńczukiem (Teczka), Pawłem Kukizem (Lecę w dół), K.A.S.Ą (Homotubisie), Jerzym Połomskim (Bo z dziewczynami), Olkiem Klepaczem (Ballada o ścierwojadach), Marylą Rodowicz (Mam to w nosie, Łazik z Tormesu).
Uczestnik happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Publikował w Gazecie Wyborczej, przez wiele lat prowadził audycję radiową Radio Big Cyc. Bohater filmu dokumentalnego Rokędrolowiec w reż. W. Frąckowiaka. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. W listopadzie 2013 roku nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się pierwsza podróżnicza książka Jacka Jędrzejaka Kontrabas i bumerang. W styczniu 2016 oficyna Zysk i s-ka wydała drugą, Z gitarą przez Antyle.

* wystawa w ramach 31. Międzynarodowego Przeglądu WSZYSCY ŚPIEWAMY NA ROCKOWO

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.