19.OFTeN. Holoubek, syn Picassa

Datapiątek, 18 maja 2018, godz. 19:30

MiejsceOCK

Studenci AST w Krakowie, Filia we Wrocławiu

 

Spektakl Studentów Wydziału Aktorskiego AST w Krakowie, Filia we Wrocławiu
Dramat autorstwa duetu pilgrim/majewski powstał w ramach zamkniętego konkursu dramaturgicznego strefa kontaktu 2016 organizowanego przez Wrocławski Teatr Współczesny
opieka pedagogiczna: Teresa Sawicka
opieka dramaturgiczna: Sebastian Majewski
występują: Karol Donda, Weronika Dzierżyńska, Kinga Jasik, Aleksander Kaleta, Dominik Mirecki, Wojciech Świeściak, Kinga Zygmunt
premiera: 24.01.2018 r.

Spektakl jest groteskową opowieścią o ikonach komunistycznych filmów animowanych (czechosłowackich, wschodnioniemieckich i radzieckich), które w specjalnym ośrodku internowania wiodą spokojne i nudne życie. Sytuacja się komplikuje, gdy okazuje się, że poczciwym bohaterom kreskówek Żwirkowi i Muchomorkowi zostaje podrzucone jajko, z którego po wielu perypetiach, wykluwa się dumny gołąb – identyczny z tym, którego naszkicował… Pablo Picasso.
Fabularna opowieść jest próbą teatralnego opowiedzenia o problemach wynikłych z komunistycznej przeszłości, o resentymentach oraz o narastających głosach o wyraźnym odcinaniu się od tamtego czasu. To historia o błędach jakie popełniamy wobec przeszłości oraz o tym jak historia niczego nie uczy. Dramat ten w alegorycznej i groteskowej formie stara się zmierzyć z tematem manipulacji wobec pamięci historycznej. I niespodziewanie w aktualnej sytuacji politycznej staje się niezwykle żywy a zawarte w nim treści mocno rezonują z rzeczywistością.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.