19.OFTeN. Spis kobiet

Datasobota, 19 maja 2018, godz. 15:30

MiejsceOCK

Kolektyw Polka

 

research dramaturgiczny: Agnieszka Pajączkowska, Dorota Ogrodzka
scenariusz i reżyseria: Dorota Ogrodzka, Izabella Gawęcka, Alicja Brudło, Anna Sadowska, Iwona Konecka
muzyka: Elektronowy Miś
światła: Maciej Ratajczyk
występują: Izabella Gawęcka, Alicja Brudło, Anna Sadowska, Iwona Konecka
premiera: 18.11.2017 r., Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu

Kolektyw Polka skupia aktorki, reżyserki, menadżerki kultury i działaczki społeczne, pochodzące z różnych miast i działające wokół różnorodnych inicjatyw. Grupa zawiązała się w 2016 roku podczas wspólnej pracy ze społecznością Ulicy 1 Maja w Lublinie. Na podstawie wywiadów z mieszkankami i pracownicami tej przestrzeni Kolektyw Polka stworzył „Dramaturgie pracy kobiet”. Czytanie performatywne tekstu odbyło się w tym samym miejscu, w którym został zebrany materiał – na ulicy 1 Maja. W dalszych działaniach Kolektyw Polka eksploruje temat pracy kobiet, eksperymentując na styku animacji kultury i teatru dokumentalnego.
W spektaklu „Spis kobiet” losy bohaterek układają się w niejednorodną opowieść o zmieniającej się Polsce, o aspiracjach, dzieciach, mężczyznach, pieniądzach, społeczeństwie. Bohaterki spektaklu zostaną postawione przed niezwykłym wyzwaniem i niezwykłą szansą. Która z nich ją wykorzysta?

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.