19.OFTeN. Klapsy

Datasobota, 19 maja 2018, godz. 19:00

MiejsceOCK

Teatr Pijana Sypialnia /Warszawa

 

autor: Sławomir Narloch
reżyseria: Stanisław Dembski, Sławomir Narloch
muzyka: Daniel Zieliński
aktorzy: Magdalena Czuba, Aleksandra Dudczak, Agnieszka Kijewska, Klara Chauvin, Maja Piątkowska, Agata Sierecka-Dudek, Jan Bogdaniuk, Sławomir Narloch, Wojciech Gawrych, Adam Hadi, Sebastian Słomiński, Paweł Wieliczko
muzycy: Magdalena Górska, Joanna Pomykała / Milena Krupińska, Maria Wierzbicka, Kamila Adamska / Barłomiej Słojewski, Alan Turonek, Ernest Chudzik / Piotr Tchórzewski, Paweł Kielak / Artur Siejka, dyrygent: Daniel Zieliński
premiera: 03.06.2017 r., Warszawa

„Klapsy” to najnowszy spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch/ Zieliński/ Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych.
Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu, stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają. Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości, w świecie, w którym śmierć nie istnieje.
Nie poddajemy się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości. Posłuchajcie kojącego brzęczenia pszczół i odpocznijcie w naszej altance pod gruszą – śmierci nie ma!
Pijana Sypialnia powstała w 2012 roku, a dzisiaj jest już największym teatrem niezależnym w kraju. Nasz zespół to aktorzy, wokaliści, tancerze i orkiestra symfoniczna – łącznie ponad 100 artystów. Łączymy aktorstwo z wielogłosowym śpiewem, tańcem i muzyką na żywo. Inspirują nas zakurzone teksty, zapomniane melodie i dawny folklor, a nasz pomysł na teatr to repertuar nastawiony na liczne interakcje z publicznością. Na szlaku Pijanej Sypialni pojawiają się duże i małe miasta i miejscowości, wydarzenia na wielką skalę i kameralne spotkania, cel zawsze ten sam – porwać publiczność!

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.