Śladami Ostrowskich Globtroterów. Dawid Zaczyk

Datapiątek, 25 maja 2018, godz. 20:00

MiejsceMała Scena

Gambia, Położona nad brzegiem Atlantyku. Jest jednym z najmniejszych i najbiedniejszych krajów Afryki. Teren jedenastu tysięcy kilometrów kwadratowych zamieszkuje dwa miliony mieszkańców. Przez niewielki skrawek lądu Republiki Gambii, przepływa rzeka o tej samej nazwie, która jest uważana za serce kraju. Pozostałą część lądu to jednorodna równina. Co zatem sprawia, że do tego niewielkiego, ubogiego państewka wybrał się nasz globtroter?

"Najmniejszy i najbiedniejszy kraj Afryki - The Smiling Coast of Africa. Pojechałem do Gambii w marcu bieżącego roku z grupą 15 Polaków z całego świata. Pomysłodawcą wyjazdu misyjnego był Mister Polski 2017 Jakub Kucner. Naszym celem była akcja pomocowa dla dzieci ze szkoły w Busumbalii. Postaram się opowiedzieć się Wam jak wygląda edukacja w tym kraju, jaka panuje tam bieda, a zarazem jak szczęśliwa jest tamtejsza ludność. Będzie o kulturze czarnego lądu, biedzie, szczęściu, miłości i o tym, co zyskałem w życiu dzięki tej misji. Gambia potrzebuje naszej pomocy, wsparcia i wysłuchania, ale w zamian daje nam jeszcze więcej – nie teorię, a praktykę szczęścia!. Zapraszam serdecznie.” - mówi Dawid Zaczyk.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.