Szuflada.

Dataśroda, 23 maja 2018, godz. 19:00

MiejsceForum Synagoga

OSTROWSKIE CENTRUM KULTURY zaprasza
na wieczór działań artystycznych SZUFLADA

LITERATURA I ZOOPSYCHOLOGIA
czyli jak powstał „Kot słusznie dumny”

 

Spotkanie autorskie z Bogną Skrzypczak-Walkowiak
prowadzi dr Tomasz Gruchot

 

Promocja książki „Kot słusznie dumny. Opowieści – Powiastki – Spotkania”
Dochód z książki przeznaczony jest na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ostrowie Wielkopolskim
Gospodyni wieczoru: Aleksandra Kiełb-Szawuła

BOGNA SKRZYPCZAK-WALKOWIAK (ur.1971) – ostrowianka; nauczycielka języka polskiego i filozofii. Pierwsza w Polsce opisała filozofię filmu jako strategię dydaktyczną. Doktor nauk humanistycznych.
Współautorka dwóch książek: Uczeń – nauczyciel – badacz w przestrzeni teatru (Poznań 2015), i Niepojęty przypadek. O poezji Wisławy Szymborskiej (Kraków 2015). Autorka ponad 30 artykułów w czasopismach naukowych i metodycznych (w tym dwóch w Roczniku OTN), a także dwóch scenariuszy do minispektakli Wróżka inna niż wszystkie (na podstawie opowiadania Rolanda Topora) i Chopin i Nietzsche, czyli rozmowy zmarłych. Debiutancki zbiór autorskiej prozy ukazał się pt. Pani Kant i madame Hyde. Opowieści o kobietach, miłości i filozofii i powstał w inteligentnym systemie wydawniczym RIDERO (2017). Kolejny - najnowszy zbiór nosi tytuł Kot słusznie dumny. Opowieści, powiastki, spotkania (Kraków 2018).

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.