Żywotność nieistnienia

Dataczwartek, 12 lipca 2018, godz. 19:00

MiejsceForum Synagoga

ŻYWOTNOŚĆ NIEISTNIENIA - O BOLESŁAWIE LEŚMIANIE
dr Tomasz Gruchot

 

Cykl LITERATURA JEST ZAWSZE NA MIEJSCU odbywa się w ramach szerokich działań zaplanowanych przez OCK na wakacje letnie po wspólnym tytułem OCKnij się . W czwartki lipca wielbiciele literatury oraz żywego słowa będą mogli zapoznać się z kilkoma wspaniałymi dziełami polskiej literatury oraz sylwetkami jej twórców, klasyków i mistrzów pióra.

Czytanie wybranych pieczołowicie fragmentów poezji i prozy, zachwycających kunsztem nawet najwybredniejszych odbiorców sztuki zaproponują inicjatorka akcji, Aleksandra Kiełb-Szawuła, a także zaproszeni goście. Pragniemy poprzez te spotkania przybliżać piękno mowy polskiej oraz utrwalać wiedzę na temat dzieł i gatunków literackich w formie żywego kontaktu ze słowem. Ciekawym tematem jest też recepcja dzieł literackich oraz z pogranicza różnych sztuk oraz nowe zjawiska kulturowe.

 

wstęp wolny

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.