Komeda na Wolności | Październik

6 października | 19:00
Downton Abbey. Wielki finał
reżyseria: Simon Curtis
dramat kostiumowy, Wielka Brytania, USA, 123 min

Finałowa część opowiada o losach rodziny i posiadłości w Anglii w latach 30. XX wieku, kiedy Lady Mary staje w centrum publicznego skandalu, a rodzina boryka się z problemami finansowymi. Crawleyowie muszą zaakceptować zmiany, podczas gdy ich służba przygotowuje się do nowego rozdziału w historii, w którym następne pokolenie poprowadzi Downton Abbey w przyszłość.

 

13 października | 19:00
Państwo Rose
reżyseria: Jay Roach
czarna komedia, Wielka Brytania, USA, 105 min

Historia Thea (Benedict Cumberbatch) i Ivy (Olivia Colman) rozpoczyna się w Londynie, gdy spotykają się przypadkiem – on jest studentem architektury, ona aspirującą szefową kuchni marzącą o własnym biznesie w Ameryce. Choć ich życie początkowo pełne jest planów i romantycznych obietnic, z biegiem lat zaczynają mierzyć się z wyzwaniami, które stawia przed nimi codzienność. Wspólne dzieci, różne podejścia do wychowania, a przede wszystkim ambicje zawodowe stają się źródłem napięć i frustracji. Radość z nowych możliwości przeradza się w rywalizację, a miłość w zazdrość i niechęć.

 

20 października | 19:00
Eden
reżyseria: Ron Howard
thriller, USA,120 min

Niemiecki lekarz i myśliciel Friedrich Ritter osiedla się wraz z kochanką na bezludnej wyspie w archipelagu Galapagos. Wierzy, że tylko z dala od zachodniej cywilizacji może być panem własnego losu. Szybko zrozumie jednak, że rzeczywistość na wyspie daleka jest od rajskich wyobrażeń. Surowa przyroda, trudności z dostępem do wody i zabójcze drapieżniki wkrótce okażą się najmniejszymi z jego problemów. Niedoszły raj stanie się piekłem za sprawą kolejnych sześciorga osadników, którzy podobnie jak Ritter marzą o nowym początku. Próby pokojowego współistnienia zmienią się w niebezpieczną grę szalonych ambicji i nieokiełznanych namiętności. Między mieszkańcami wyspy wywiąże się walka o władzę, która prowadzi do zdrady, przemocy i rozlewu krwi.

 

27 października | 19:00
Chopin, Chopin!
reżyseria: Michał Kwieciński
biograficzny, Polska,126 min

Paryż, 1835 rok. Fryderyk Chopin ma 25 lat i jest ulubieńcem paryskich salonów, arystokracji i króla Francji. Żadne znaczące wydarzenie nie może odbyć się bez jego udziału. Widzimy go podczas nocnych eskapad i afterparty po koncertach. Zazwyczaj pełnego energii, przykrywającego chorobę żartem. Jego życie ucieka, jednak Fryderyk nie zwalnia. Komponuje arcydzieła, także na zamówienie. Ze względu na zobowiązania finansowe udziela lekcji gry na fortepianie. Przyjaciele go podziwiają, a kobiety pragną.

 

bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.bilet.pax.pl od 15 września
Honorowana jest Ostrowska Karta Mieszkańca