KF Komeda na Wolności | Grudzień

4 grudnia | 19:00
DogMan
dramat, Francja, 113 min
reżyseria: Luc Besson

Czy psy można kochać bardziej od własnej rodziny? Douglas (Caleb Landry Jones) nie ma co do tego wątpliwości. Potworne tortury, którym poddany został jako dziecko przez fundamentalistycznie religijnych ojca i brata, zmieniły go na zawsze. Już jako dorosły Douglas szuka sprawiedliwości, tożsamości i miejsca dla siebie, eksperymentuje i chwyta dzień. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się nie tylko lekarstwem na samotność, ale i świetnymi kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto…

 

11 grudnia | 19:00
The Palace
dramat, Włochy, Szwajcaria, Francja, Polska, 100 min
reżyseria: Roman Polański

W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości.
Twórcy filmu przeplatają się wątki, czarny humor, zestawienia absurdu i zadziwiających konkluzji. Ale także momenty nostalgii dla świata, który, jakkolwiek by się to mogło teraz wydawać żałosnym, w ostatnich godzinach dwudziestego wieku, kierował się jednak logiką i racjonalnym optymizmem co do własnej przyszłości.

 

18 grudnia | 19:00
Maestro
dramat, biograficzny, muzyczny, USA, 129 min
reżyseria: Bradley Cooper

Wyreżyserowany przez Bradleya Cooper „Maestro” to nietuzinkowa historia nieposkromionej miłości na całe życie.
Film opowiada o relacji dyrygenta i kompozytora Leonarda Bernsteina oraz Felicii Montealegre Cohn Bernstein, będąc jednocześnie hołdem dla życia, sztuki i rodziny. W rolach głównych para nominowanych do Oscara aktorów: Carey Mulligan i Bradley Cooper.

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl