KF „Komeda na Wolności” | Listopad

3 listopada | środa! |19.00
ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW
reżyseria: Jan P. Matuszyński
dramat, Czechy, Francja, Polska,160 min

Świeżo upieczony maturzysta Grzegorz Przemyk  wyrusza na miasto z kolegą, aby świętować ukończenie szkoły. Chłopackie wygłupy ściągną na nich uwagę milicyjnego patrolu. Rutynowa kontrola dokumentów zakończy się zatrzymaniem i przewiezieniem na komisariat, na którym Przemyk zostanie śmiertelnie skatowany. „Żeby nie było śladów” – traktujące o bolesnej polskiej przeszłości, a zarazem potrafiące odnaleźć w niej uniwersalne, ciągle żywe dylematy.

 

8 listopada | poniedziałek |19.00
UMORZENIE
reżyseria: Hubert Ampuła
dramat, kryminał, Polska, 80 min

Historia dwóch policjantów z małego miasta pracujących w pionie kryminalnym. Natłok prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności powoduje zaniedbania przy prowadzonych postępowaniach.

 

13 listopada | sobota! |20.00
WSZYSTKIE NASZE STRACHY
reżyseria: Łukasz Ronduda , Łukasz Gutt
dramat, Polska, 90 min

Oparta na faktach, przejmująca historia wychowanego na wsi artysty. Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.  Film zdobył nagrodę Złote Lwy.

 

15 listopada | poniedziałek |19.00
ALINE. GŁOS MIŁOŚCI
reżyseria: Valérie Lemercier
biograficzny, dramat, Francja, Kanada, 124 min

„Aline. Głos miłości”, luźno inspirowany  biografią słynnej piosenkarki Celine Dion .
Akcja filmu rozpoczyna się w latach 60. Małżeństwo wychowuje trzynaścioro dzieci, kiedy okazuje się że kobieta ponownie zaszła w ciążę. Początkowo ma wątpliwości, czy powinna urodzić kolejne dziecko. Kiedy na świat przychodzi Aline, rodzina otacza ją miłością. Dziewczynka – już jako kilkulatka – często wzrusza swoich bliskich do łez, śpiewając podczas rodzinnych uroczystości. Członkowie rodziny chcą, by Aline rozwijała talent wokalny. Dziecko, które nie było oczekiwane przez rodziców, zostało światową gwiazdą.

 

22 listopada | poniedziałek |19.00
PSIE PAZURY
reżyseria: Jane Campion
dramat, Wielka Brytania, 125 min

Charyzmatyczny właściciel rancza Phil Burbank nie jest przyjemnym człowiekiem. Gdy jego brat sprowadza do domu nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil zaczyna znęcać się nad nimi. Wkrótce jednak zaczyna rozumieć, czym jest miłość.

 

29 listopada | poniedziałek |19.00
WESELE
reżyseria: Wojciech Smarzowski
dramat, Polska

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

 

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl

Warunki organizacji wydarzeń kulturalnych w obiektach zamkniętych ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:
– obowiązkowe zakrywanie ust i nosa dla uczestników na terenie Ostrowskiego Centrum Kultury.