KF „Komeda na Wolności” | Grudzień

6 grudnia | 19.00
TO BYŁA RĘKA BOGA
reżyseria: Paolo Sorrentino
dramat, USA, Włochy, 130 min

Sorrentino zabiera widzów w podróż do czasów swojej młodości spędzonej w Neapolu lat 80. Przywołuje miejsca, ludzi, filmy oraz zdarzenia, które ukształtowały jego osobowość i artystyczną wrażliwość. Z dystansu przygląda się młodzieńczym marzeniom, obsesjom i lękom. Tęskni za atmosferą rodzinnych spędów, ale równocześnie rozpamiętuje domowe konflikty oraz kryzys w małżeństwie rodziców. Wspomina pierwszą miłość, pierwszą kochankę, pierwsze zetknięcie z przemysłem filmowym, wreszcie pierwszy raz, gdy śmierć odebrała mu bliskie osoby i tym samym bezpowrotnie zakończyła dzieciństwo. Oglądając „To była ręka Boga”, fani Sorrentino poczują się, jakby weszli do głowy ulubionego reżysera.

 

13 grudnia | 19.00
NIE PATRZ W GÓRĘ
reżyseria: Adam McKay
komedia, USA, 145 min

Studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Dwoje astronomów wyrusza w trasę medialną, aby ostrzec ludzkość przed śmiercionośną kometą . Problem w tym, że mało kogo to obchodzi. Okazuje się, że ostrzeganie ludzkości przed zabójczym zagrożeniem  prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji.

 

20 grudnia | 19.00
SPENCER
reżyseria:  Pablo Larraín
dramat biograficzny, Niemcy, USA, Wielka Brytania, 119 min

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

 

27 grudnia | 19.00
DOM GUCCI
reżyseria: Ridley Scott
dramat biograficzny, USA, 157 min

„Dom Gucci” w reżyserii Ridleya Scotta to opowieść o modowej dynastii, która stworzyła markę kojarzącą się na całym świecie z luksusem. Inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną. W rolach głównych występują: Lady Gaga , Adam Driver, Jared Leto , Jeremy Irons , Al Pacino, Salma Hayek .

 

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl

Warunki organizacji wydarzeń kulturalnych w obiektach zamkniętych ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:
– obowiązkowe zakrywanie ust i nosa dla uczestników na terenie Ostrowskiego Centrum Kultury.