KF „Komeda na Wolności” | Luty

7 lutego | 19:00
TRUFLARZE
reżyseria: Michael Dweck i Gregory Kershaw
dokumentalny, Grecja, USA, Włochy, 84 min

Opowieść o grupie uroczych włoskich staruszków, którzy odkryli swój przepis na szczęście – razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba w piemonckich górach. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż… Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle…

 

14 lutego | 19:00
HISZPAŃSKI ROMANS
reżyseria: Woody Allen
komedia romantyczna, Hiszpania, USA, Włochy, 92 min

Mort i Sue Rifkin to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian. Każde z nich ulega urokowi wydarzenia, czarującej Hiszpanii i prezentowanych na festiwalu filmów. Już od pierwszych scen widzimy, że choć oboje są absolutnie uroczy, to niestety, ale kompletnie do siebie nie pasują.  Ona wdaje się w romans ze znanym francuskim reżyserem, on zakochuje po uszy w pięknej Hiszpance. Wszystko to wywoła miłosny galimatias, który rozwiąże się w zabawny, ale romantyczny sposób.

 

21 lutego | 19:00
(NIE)DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE
reżyseria: Paolo Costella
komedia, Włochy, 101 min

„(Nie)długo i szczęśliwie” to luźno inspirowana prawdziwą historią opowieść o czterech małżeństwach, które dowiadują się, że ich śluby są nieważne, ponieważ zostały udzielone przez mężczyznę podszywającego się pod księdza. Tym samym muszą podjąć decyzję, czy chcą ponownie stanąć na ślubnym kobiercu i po raz kolejny wypowiedzieć sobie sakramentalne „tak”, czy może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do poszukania nowej życiowej ścieżki. Komedia zamienia się w dramat. Padają pytania na temat związków naznaczonych rutyną i nudą, sercowych problemów, wierności, szczerości i pragnienia zmiany.

 

28 lutego | 19:00
C’MON C’MON
reżyseria: Mike Mills
dramat, USA, 108 min

Film opowiada historię nowojorskiego dziennikarza radiowego (Joaquin Phoenix), który przemierza kraj i zadaje pytania młodzieży. Pyta o przyszłość, marzenia i plany. W podróży towarzyszy mu jego 9-letni siostrzeniec  Jesse. Ta wyprawa to nauka odpowiedzialności, słuchania i poznawania. Zarówno dla radiowca jak i dziewięciolatka. Ostatecznie, wspólnie spędzony czas okazuje się wartościową lekcją. „C’mon C’mon” z wybitną rolą Joaquina Phoeniksa, uderza prostotą i skromnością. Film mówi
o sprawach najistotniejszych, ale robi to w sposób mądry i dyskretny . To film o tym, co najważniejsze w życiu — potrzebie czułości i bliskości.

 

Nowe obostrzenia

W związku z obowiązującymi nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi, od 15 grudnia 2021 roku podczas wydarzeń organizowanych w Ostrowskim Centrum Kultury i w Forum Synagoga, może być zajęte 30% miejsc na sali.
Do limitu 30 % nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.
Ze względu na bezpieczeństwo Uczestników wydarzeń Ostrowskie Centrum Kultury ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach kulturalnych. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniach jest posiadanie przez uczestnika wydarzenia Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie.
Okazywanie powyższego dokumentu jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000231101.pdf

 

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl