5 lutego | 19:00
Ferrari
reżyseria: Michael Mann
dramat biograficzny, USA, Wielka Brytania, Włochy, Chiny, 130 min
Modena, 1957 rok. Enzo Ferrari – były kierowca wyścigowy, konstruktor słynnych samochodów, przeżywa poważny kryzys. Po śmierci syna narasta konflikt w jego rodzinie. Pogrążona w żałobie żona odkrywa jeszcze jego wieloletni romans z inną kobietą, z którą Enzo ma małe dziecko. Jednocześnie kłopoty ma jego firma, która sprzedaje coraz mniej samochodów. W tej sytuacji Enzo postanawia wszystko postawić na jedną kartę: żeby poprawić reklamę i sprzedaż aut chce, by jego kierowca wygrał słynny we Włoszech rajd Mille Miglia. Właśnie o trzech, potwornie trudnych miesiącach z jego życia opowiada Michael Mann.
12 lutego | 19:00
Miłość bez ostrzeżenia
reżyseria: Rebecca Miller
komedia romantyczna, USA, 102 min
Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta – zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony, która, choć prowadzi popularną klinikę terapeutyczną, sama zmaga się z nerwicą natręctw, postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Jego muzą okaże się seksoholiczka, kapitan statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno: nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.
19 lutego | 19:00
Kos
reżyseria: Paweł Maślona
historyczne kino akcji, Polska, 118 min
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania.
26 lutego | 19:00
Biedne istoty
reżyseria: Yórgos Lánthimos
romans sci-fi, USA, Irlandia, Wielka Brytania, 141 min
Film jest oparty na powieści Alasdaira Graya wydanej w Polsce pod tytułem Biedne istoty. Literacki oryginał jest inspirowany między innymi Frankensteinem. Główna bohaterka, Bella Baxter, popełnia na początku samobójstwo. Zostaje przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca, który wszczepia jej mózg dziecka. Tak powstaje piękna, uwodzicielska kobieta z niedojrzałym umysłem. Sporą część powieści zajmują podboje miłosne oraz dzieje przyspieszonego dojrzewania umysłowego Belli.
Uwaga! Film BIEDNE ISTOTY zawiera odważne sceny erotyczne, dlatego seanse dedykowane są tylko dla publiczności dorosłej (18+).
bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl