KF Komeda na Wolności | grudzień

5 grudnia | 19:00
Trzy tysiące lat tęsknoty
reżyseria: George Miller
romans fantasy, USA, Australia, 108 min

Zadowolona z życia uczona, spotyka Dżinna, który oferuje jej spełnienie trzech życzeń w zamian za swoją wolność. Kobieta zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć. Dżin jednak nie daje za wygraną. Zrealizowana z ogromnym rozmachem, pełna fantastycznych wizji baśń dla dorosłych o wielkiej miłości silniejszej niż rozum i upływ czasu. Opowieść o tym, że mimo wszystko warto mieć marzenia.

 

12 grudnia | 19:00
Amsterdam
reżyseria: David O. Russell
komedia, USA, 127 min

Dwóch żołnierzy i sanitariuszka to trójka bliskich przyjaciół, która zostaje uwikłana w jedną z najbardziej szokujących i tajemniczych intryg w historii Stanów Zjednoczonych. W filmie „Amsterdam” twórca opowiada o tym, jak powstrzymano skandaliczny spisek z lat 30. XX wieku. A przy okazji kreśli optymistyczny obraz przyjaźni, która przetrwa każdą próbę. „Amsterdam” ma wprawiać w dobre samopoczucie. To jednocześnie komedia kryminalna, romans, pean na cześć przyjaźni.

 

19 grudnia | 19:00
Menu
reżyseria: Mark Mylod
czarna komedia, USA, 106 min

Fabuła filmu skupia się na ekskluzywnej kolacji w restauracji tak luksusowej, że zdobycie stolika w tym umiejscowionym na odrębnej wyspie lokalu jest rzeczą osiągalną tylko dla najbogatszych i najbardziej wpływowych elit. Na miejscu spotykają się więc wybitna krytyczka kulinarna ze swoim wydawcą, przebrzmiała gwiazda kina ze swoją asystentką, milioner z żoną, trzech karierowiczów z korporacji należącej do właściciela lokalu oraz zamożny pasjonat gotowania ze swoją tajemniczą partnerką. Żadne z nich nie może tu liczyć na specjalne względy despotycznego szefa kuchni, Juliana Slowika, i jego zdyscyplinowanego personelu. By zasmakować geniuszu kulinarnego artysty, wszyscy będą musieli podporządkować się jego wizji wieczoru. W pewien sposób będą mogli jednak poczuć się wybrańcami. Mistrz przygotował dla nich bowiem wyjątkowy spektakl w swojej karierze…

 

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.bilet.pax.pl