12. Grand Prix Komeda | SPOTKANIA | Marian Dziędziel | Krzysztof Zanussi | Katarzyna Figura

Wybitne osobowości polskiego kina i teatru zagoszczą w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas festiwalu Grand Prix Komeda zobaczymy najnowszą fabułę Krzysztofa Zanussiego „Liczba doskonała”, dwukrotnie spotkamy się z Katarzyną Figurą – po filmach „Chrzciny” i „Ajlawju”, a Marian Dziędziel opowie m.in. o obrazie „Piąta pora roku”, do którego muzykę napisał Jerzy Satanowski, gość specjalny ostrowskiego wydarzenia.

Jako organizatorzy mamy w tym roku wielką satysfakcję. Grand Prix Komeda to już marka. Festiwal ważny nie tylko dla twórców muzyki filmowej, ale także dla najważniejszych nazwisk polskiego kina i kultury. Jestem szczęśliwy, że zaproszenie w tym roku przyjęli najwięksi artyści. Szanowani, lubiani, doceniani. Wielkie nazwiska to zawsze wielka radość każdego festiwalu, nazwiska takie jak Katarzyna Figura, Krzysztof Zanussi czy Marian Dziędziel to dla nas radość zwielokrotniona – mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu filmowego Grand Prix Komeda.

Z Marianem Dziędzielem festiwalowa publiczność spotka się pierwszego dnia Grand Prix Komeda. Ten doskonale znany aktor na swoim koncie ma udział w ponad 60 filmach, a w Ostrowie Wielkopolskim zobaczymy z jego udziałem obraz „Piąta pora roku” w reż. Jerzego Domaradzkiego. Nie będzie jednak jedynym gościem pierwszego festiwalowego wieczoru. Wraz z nim na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury zasiądzie Jerzy Satanowski, który napisał muzykę do tego obrazu, a w Ostrowie będzie gościem specjalnym festiwalu – podczas finału bowiem odbierze Nagrodę Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości.

Drugi dzień festiwalu – wtorek, 13 czerwca – należeć będzie do Krzysztofa Zanussiego. To jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Autor znanych i nagradzanych na całym świecie filmów do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie z najnowszym filmem „Liczba doskonała”. Kolejne pokazy specjalne odbędą się z udziałem Katarzyny Figury. A ta wybitna aktorka spotka się z ostrowianami dwukrotnie, 14 i 15 czerwca: przy okazji projekcji najnowszego filmu „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia, oraz „Ajlawju” Marka Koterskiego.

Jak każdego roku festiwal staje się przystankiem przed srebrnym ekranem. Nie lada gratką dla entuzjastów X Muzy z pewnością jest fakt, że wielkie nazwiska z plakatów filmowych, z ekranu małego i dużego, ludzie wielkiego formatu stają tuż obok nas i są na wyciągnięcie dłoni. Nie inaczej będzie w tym roku – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury i festiwalu Grand Prix Komeda.

12. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim w dniach od 12 do 17 czerwca.
Jego organizatorami są: Ostrowskie Centrum Kultury i Miasto Ostrów Wielkopolski.