Data: niedziela, 01.08.2021, godz. 12:00
Miejsce:
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!
IMPROWIZACJA: warsztaty aktorskie
Wiek: od 16 lat
Improwizacja jest obszarem w niewielkim stopniu eksplorowanym w teatrze polskim i instytucjonalnym. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość doświadczenia technik improwizacji aktorskiej oraz metod ekspresji performatywnej, będących nieodłączną i fundamentalną częścią pracy performera.
prowadzący: Michał Kocurek – aktor Teatru Nowego w Poznaniu od 2009 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Wykłada w studiu aktorskim STA w Poznaniu przedmiot piosenka aktorska.
kuratorki: Anna Piecha i Olga Grześko
NA JĘZYKACH: warsztaty antydyskryminacyjne
Wiek: od 18 lat
Dyskryminacja grup mniejszościowych w Polsce to zjawisko coraz powszechniejsze. Rozmyta granica pomiędzy wolnością słowa a mową nienawiści i hejtem jest bardzo trudna do uchwycenia i zdefiniowana. Pozornie niewinne komentarze czy żarty mogą nieść za sobą poważne konsekwencje i ośmielać coraz to groźniejsze zachowania. Jednak wszyscy i wszystkie możemy reagować i przeciwdziałać dyskryminacji.
Celem warsztatu jest przybliżenie uczestniczkom i uczestnikom sposobów przeciwdziałania nierównościom społecznych, wspierania różnorodności oraz budowania wzmacniających i sojuszniczych postaw.
prowadzący: Patryk Moszka – edukator antydyskryminacyjny, działacz społeczny i mentor w Wolnej Szkole Na Bosaka. Prowadzi warsztaty równościowe z dziećmi i dorosłymi, współpracując z poznańskimi inicjatywami, festiwalami i organizacjami m.in. Kolektyw Edukacyjny, CIM Horyzonty, Short Waves Festival, Stowarzyszenie Lepszy Świat, Scena Robocza, Pawilon czy Migrant Info Point. Współkoordynator projektu Critical Creation, stażysta i koordynator projektów Generator Malta, obecnie uczestnik Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA.
kuratorka: Magdalena Przybylska
ROLL INITIATIVE! TAKE INITIATIVE!: rozgrywka RPG
Wiek: od 16 lat
Sesja zostanie przeprowadzona w systemie Warhammer Fantasy Role Play nastawiona na edukacyjne aspekt gier oraz symulowanie trudnych wyborów moralnych. W ramach symulacji gracze przeniosą się do średniowiecznych realiów. Historia zobliguje uczestników do pomocy wiosce, która jest najeżdżana przez rozbójników. Przedstawiona sytuacja nie będzie czarno-biała, a konflikt można rozwiązać na kilka sposobów. Zadaniem graczy będzie doprowadzić do kompromisu obu stron możliwie w jak najbardziej pacyfistyczny sposób. Celem wydarzenia jest postawienie uczestników w roli osób posiadających moc decyzyjną w momencie podejmowania trudnych wyborów. W bezpiecznej przestrzeni symulacji będą mogli poczuć plusy, jak i minusy odpowiedzialności za społeczeństwo.
prowadzący: Oskar Chyżyński – doświadczony gracz RPG i mistrz gry. Od czterech lat czynnie rozwija się i zgłębia swoją pasję jaką są RPG. W tym czasie prowadził już cztery kampanie, każda z nich po dwanaście sesji, a także niezliczoną ilość pojedynczych scenariuszy. Jego wachlarz systemowy jest naprawdę szeroki. W przyszłości planuje związać swoje życie zawodowe z RPG i promować ten “fenomen łączący grę, zabawę, edukację i teatr”, jak sam mówi.
SZTUKA KLIMATU: warsztaty patchworkowe
Wiek: bez ograniczeń wiekowych
*więcej informacji wkrótce*
Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych:
Miasta Poznania, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
#poznanwspiera
_____
Organizatorzy:
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Stowarzyszenie Wspólne
____
Grafika: Paulina Kozakow