HOMEWORK MÓWI | Joanna Górska i Jerzy Skakun

Wystawa spod szyldu Homework na Grand Prix Komeda!

Kilkadziesiąt plakatów filmowych prosto ze Studia Homework zobaczymy na ostrowskim festiwalu Grand Prix Komeda. Prace duetu: Joanna Górska i Jerzy Skakun są bardzo charakterystyczne i pozostają w dialogu z ilustrowanym tematem – obrazem filmowym czy spektaklem.

–  Już od dłuższego czasu zabiegaliśmy o wystawę prac tego znanego i cenionego duetu artystycznego pod nazwą Homework w składzie: Joanna Górska i Jerzy Skakun. Ich plakaty są rozpoznawalne; ilustrują i komentują obrazy filmowe, spektakle, czy festiwale – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, organizatora festiwalu.

Studio graficzne Homework założone zostało w 2003 roku przez Joannę Górską i Jerzego Skakuna. Oboje studiowali na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczestnicy wystaw indywidualnych w Berlinie, Katowicach, Krakowie, Londynie, Warszawie i we Wrocławiu oraz wystaw zbiorowych, m.in. w Hongkongu, Lahti, Mediolanie, Meksyku, Moskwie, Nowym Jorku, Oslo, Paryżu, na Tajwanie i w Toyamie. Ich prace doceniane są na całym świecie. Teraz będzie okazja, by osobiście je poznać. Wystawa plakatu studia Homework zostanie otwarta podczas tegorocznego 11. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Ekspozycja w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury.

wystawa prezentowana w ramach 11. Grand Prix Komeda Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy

wernisaż 29.05.2022