Maciej Hen. Promocja książki

Datawtorek, 17 września 2019, godz. 19:00

MiejsceForum Synagoga

OSTROWSKIE CENTRUM KULTURY
zaprasza na spotkanie z pisarzem MACIEJEM HENEM

MACIEJ HEN DLA KAŻDEGO

promocja ksiązki
DEUTSCH DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

spotkanie prowadzi PAWEŁ MARCISZEWSKI***
MACIEJ HEN - urodził się w roku 1955 w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. W 1980 ukończył wydział operatorski łódzkiej PWSFTviT. Przez lata próbował swoich sił w różnych dziedzinach: bywał operatorem filmowym, scenarzystą, fotografem, reżyserem filmów dokumentalnych, dziennikarzem, tłumaczem z języka angielskiego, muzykiem, a czasami nawet aktorem. Obecnie utrzymuje się głównie z realizacji światła w jednej z prywatnych telewizji.

Jako prozaik debiutował w roku 2004 opublikowaną pod pseudonimem Maciej Nawariak powieścią historyczną „Według niej” – próbą realistycznego przedstawienia żydowskiego oblicza Jezusa i jego otoczenia. Powieść ta ma formę wywiadu-rzeki z ponad stuletnią Mariamné – matką głównego bohatera.

„Solfatarę” - swoją drugą książkę, nad którą pracował od 2006 roku, ukończył w 2014. W rok później powieść ukazała się nakładem wydawnictwa WAB. Zdobyła tytuł Książki Roku 2015 Warszawskiej Premiery Literackiej, Nagrodę im. Gombrowicza 2016 (ex aequo z „Uprawą roślin południowych metodą Miczurina” Weroniki Murek) i znalazła się w finałowej trójce Nagrody im. Norwida 2016 oraz finałowej siódemce nagrody Angelus 2016.

Trzecia powieść Macieja Hena, „Deutsch dla średnio zaawansowanych”, ukaże się 4 września 2019.

W przygotowaniu książka dokumentalna „Beatlesi i my”, która ma się ukazać na początku przyszłego roku nakładem „Agory”.
Wstęp wolny

 

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.