ŁUKASZ LACH 10 piosenek Boba Dylana

Datapiątek, 17 listopada 2017, godz. 20:00

MiejsceMała Scena

5. MAZEL TOV Festival zainauguruje szczególny koncert w wykonaniu wyjątkowych muzyków.
Łukasz Lach (L.Stadt), Karim Martusewicz (VOO VOO), Atma Anur (Jason Becker, Richie Kotzen), Adam Lewartowski (L.Stadt) pokłonią się nad twórczością jednego z największych Artystów naszych czasów, laureatowi literackiego Nobla - Bobowi Dylanowi.

Łukasz jest wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 12 lat jako frontman zespołu Puzzle oraz muzyk pop-rockowego zespołu L.O.27. Jest współzałożycielem i liderem grupy L.Stadt, zaliczanej do grona najciekawszych przedstawicieli współczesnego rocka alternatywnego. Wspólnie z zespołem nagrał cztery świetnie przyjęte płyty, zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, a także wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach.Jest autorem muzyki reklamowej i filmowej, a jako instrumentalista i wokalista współpracował m.in. z Robertem Gawlińskim, Melą Koteluk, T.Love.
Projekt „10 Piosenek Boba Dylana” artysta traktuje w sposób niezwykle osobisty. Jak sam twierdzi, jest fanem Dylana od zawsze i już jako dziecko postrzegał go jako duchowego i muzycznego przewodnika. Podczas koncertu pieśniarza w 1994 roku w Krakowie udało mu się spotkać z Dylanem osobiście a nawet zagrać kilka dźwięków na gitarze.
Dobór tych kilku wyjątkowych utworów, które publiczność usłyszała podczas koncertu nie był łatwy. – Do projektu wybrałem piosenki, które są mi najbliższe, które śpiewam „od zawsze” i które na przestrzeni lat „zaadoptowałem" jako moje własne. Naturalnie tych najważniejszych piosenek jest dużo więcej, zatem wybór dziesięciu to było wielkie wyzwanie – mówił Łukasz Lach.


Bilety: 25 zł do nabycia od poniedziałku, 30 października w kasie OCK i na www.kultura.pax.pl
UWAGA - ograniczona ilość miejsc siedzących.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.