19.OFTeN. Być jak Charlie Chaplin

Datasobota, 19 maja 2018, godz. 21:00

MiejsceForum Synagoga

Fundacja Pomysłodalnia /Rumia

 

scenariusz: Piotr Wyszomirski
reżyseria: Mateusz Deskiewicz, Piotr Wyszomirski
opr.muz.: Artur Guza
wideo: Łukasz Czerwiński
wykonanie: Mateusz Deskiewicz
premiera: 9.12.2014

Najsłynniejszy komik kina niemego stał się ikoną popkultury już dawno temu. Jego znakiem rozpoznawczym były melonik, laseczka oraz charakterystyczny wąsik i to jest pewne. Potem pojawiają się już tylko pytania i wątpliwości. Nieprzypadkowo w konkursie na sobowtórów Charlie Chaplina sam Chaplin zajął… 3 miejsce, jak mówi jedna z anegdot związanych z reżyserem filmu „Dyktator”.. Do dziś nie wiemy, kim był z pochodzenia i gdzie się urodził ten genialny aktor, scenarzysta i reżyser. Oryginalny scenariusz Piotra Wyszomirskiego (scenarzysty, reżysera filmów krótkometrażowych, spektakli teatralnych, widowisk muzycznych), napisany współczesnym językiem, konfrontuje osobę i twórczość Chaplina z kondycją dzisiejszego aktora. Porusza nieoczywiste tematy, nie stroniąc od krytycznego spojrzenia na rzeczywistość. Tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji Mateusz Deskiewicz – aktor i wokalista, od 2004 r. związany na stałe z Teatrem Muzycznym im. D.Baduszkowej w Gdyni, współpracujący z warszawskimi teatrami: Syrena i Teatrem 6. Piętro oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.
Fundacja Pomysłodalnia działa formalnie od 2013 r. tworzą ją aktywiści czynni kulturalnie i obywatelsko od wielu lat. Działania fundacji to przede wszystkim szeroko pojęta kultura, edukacja, a także działania społeczne. Fundacja jest producentem 8 spektakli teatralnych, prezentowanych w kraju i za granicą.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.