Wojtek Mazolewski Quintet. "Komeda"

Datasobota, 9 czerwca 2018, godz. 19:00

MiejsceDuża Scena

Tradycją stało się już, że Galę zakończenia Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy GRAND PRIX KOMEDA - Muzyka Polskiego Filmu uświetniają premierowe koncerty wybitnych artystów, którzy mierzą się z duchem i twórczością Komedy. Nie inaczej będzie w tym roku.

Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" to projekt specjalny poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy. Mazolewski inspiruje się muzyką Komedy od wielu lat, jednak impulsem do zagłębienia w jego muzykę był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego prócz autorskich kompozycji zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.Wojtek Mazolewski - mówią o nim propagator jazzu. Basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii.

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.
Ostatni studyjny album zespołu pt .„POLKA"uzyskał status Platynowej Płyty, a publiczność wypełniała sale w 21 krajach na ponad 200 koncertach

Fenomen WMQ zauważyły polskie i zagraniczne media. Portal JazzSoul.pl napisał: „Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.”
To na występach „live" to popis muzycznego dream team’u Mazolewskiego z Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskiego, Oskarem Toroka i Qbą Janickim.

 

 

Bilety w cenie 70 zł od 14 maja (poniedziałek) do nabycia w kasie OCK i na www.kultura.pax.pl

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.