KF „Komeda na Wolności” | Styczeń

3 stycznie |19.00
KURIER FRANCUSKI Z LIBERTY, KANSAS EVENING SUN
reżyseria: Wes Anderson
dramat, komedia, romans, Niemcy, USA, 108 min

Po śmierci cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu „Kurier Francuski”, z siedzibą we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia składają się na cztery opowieści: „Reporter na rowerze” opisujący podejrzane dzielnice miasta; „Konkretne arcydzieło” o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; „Poprawki do manifestu” dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz „Prywatna jadalnia komisarza” – pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.

 

10 stycznia | 19.00
SZEF ROKU
reżyseria: Fernando León de Aranoa
komedia, Hiszpania, 120 min

Właściciel lokalnej fabryki chce otrzymać nagrodę dla najlepszego biznesu, jednak napotyka po drodze rozmaite przeciwności. Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! „Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

 

17 stycznia | 19.00
LICORICE PIZZA
reżyseria:  Paul Thomas Anderson
dramat, USA, 133 min

Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

 

24 stycznia | 19.00
BENEDETTA
reżyseria: Paul Verhoeven
dramat biograficzny, Belgia, Francja, Holandia, 127 min

Klasztor w XVII-wiecznych Włoszech zmaga się z poważnymi problemami. Jedna z zakonnic Bernadetta  cierpi na niepokojące wizje religijne i erotyczne. Wzbudzają one obawy Watykanu, który przeprowadza własne śledztwo. W jego trakcie wychodzi na jaw, że Bernadetta uprawiała seks z jedną z zakonnic. Ta twierdzi jednak, że została opętana przez demona.

 

31 stycznia | 19.00
ARTYKUŁ 293
reżyseria: Jan Bluz
dokumentalny, Polska, 27 min

Film przedstawia wstrząsające świadectwa mieszkających w Polsce Białorusinów i Białorusinek, którzy padli ofiarą represji w związku z udziałem w masowych, pokojowych protestach po sfałszowanych wyborach prezydenckich w Białorusi w 2020 r. Bohaterowie dokumentu Bluza to zwykli, często nieinteresujący się wcześniej polityką obywatele i obywatelki, którzy doświadczyli niespotykanej brutalności ze strony milicji.

 

Nowe obostrzenia

W związku z obowiązującymi nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi, od 15 grudnia 2021 roku podczas wydarzeń organizowanych w Ostrowskim Centrum Kultury i w Forum Synagoga, może być zajęte 30% miejsc na sali.
Do limitu 30 % nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.
Ze względu na bezpieczeństwo Uczestników wydarzeń Ostrowskie Centrum Kultury ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach kulturalnych. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniach jest posiadanie przez uczestnika wydarzenia Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie.
Okazywanie powyższego dokumentu jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000231101.pdf

 

 

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl