Poezja w kadrze. Fotografia | 30. Festiwal Wszystko Jest Poezją

To już 30 lat, jak poezja towarzyszy Ostrowianom wraz z nastaniem jesieni… 30 lat recytacji, śpiewania, grania, ale także fotografowania. Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy „Poezja z kadrze. Fotografia”. 6 fotografów, którzy przez lata uwieczniali Festiwal Wszystko Jest Poezją, swoimi pracami niewątpliwie obudzą Państwa pamięć, wspomnienia poprzednich edycji powrócą, dawne historię zostaną opowiedziane…

 

Jarosław Nordyk Grabarek
Z zawodu elektryk, technik, mechanik taboru kolejowego. Z zamiłowania fotografik. Od 13. roku życia z aparatem w dłoni, ostrowianin. Spustem migawki zatrzymuje kadry koncertowe, teatralne, około kulturalne.

Cezary Janiszewski
Z zawodu historyk, z wyboru galerzysta, a z zamiłowania foto(i)grafik – dokumentalista kulturowego bytu miasta i regionu, autor opracowań graficznych wydawnictw książkowych, folderów i afiszy.

Wojciech Kempa
Z fotografią związany od 30 lat, również zawodowo. Fotografuje, bo chce opowiedzieć historię, którą ma w głowie. Dzięki fotografii wyraża to, czego nie potrafi nazwać słowami.

Mikołaj Leraczyk
Pasjonat fotografii od wielu lat. Reportażysta wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych.

Andrzej Staszok
Fotografuje od 16. roku życia, ostrowianin, autor i współautor wielu wystaw fotograficznych. Związany z ostrowskimi ośrodkami kultury. Fotografuje głównie koncerty, festiwale, wydarzenia kulturalne.

Damian Źródlewski
Fotografuje ponad 25 lat. Kiedyś zawodowo. Dzisiaj to pasja. Podobnie jak muzyka. Tak zatem łączy – przyjemne z przyjemnym.

Wernisaż: 29.09.2022