Pracownia Teatralna NASZ TEATR

Projekt adresowany jest dla osób dorosłych, które pragną rozwijać swoje zainteresowania teatralne pragną rozwijać umiejętności aktorskie chcą poznać warsztat technik teatralnych i dramy chcą rozwijać swoją wyobraźnię literacką pragną miło spędzić czas, a przy okazji poznać nowych, interesujących ludzi są skorzy do poświęceń i zaangażowania na rzecz kultury ostrowskiej. NASZ TEATR to zespół amatorów, reprezentujących różne zawody, którzy spotykają się w Pracowni Teatralnej Ostrowskiego Centrum Kultury aby spróbować swoich sił na deskach scenicznych. Pracownia teatralna „Nasz Teatr” rozpoczęła działalność 01.09.2014 r., ale nieformalnie grupa funkcjonowała od lipca 2014r.biorąc udział w spotkaniach „Literatura jest zawsze na miejscu”, organizowanych przez Forum Synagoga.

Grupa przygotowała dwa spotkania 21.08.2014 „Czesław Miłosz. Poema naiwne” oraz 28.08.2014 spektakl poetycki „Na parnasie’.
Grupa Nasz Teatr wystawiła sztukę „Wybory” opartą na tekstach Sławomira Mrożka w tym jednoaktówki „Na pełnym morzu”. Premiera odbyła się 23.01.2015

Głównymi bohaterami tego Teatru Absurdu jest troje rozbitków, dryfujących na tratwie na pełnym morzu. Z braku żywności postanawiają, że jeden z nich stanie się posiłkiem dla dwóch pozostałych. Ponieważ nikt nie chce zostać zjedzony, rozbitkowie szukają sposobu, jak wyłonić tę osobę. Absurd sytuacyjny sztuki jest pretekstem do pokazania mechanizmów manipulacji, zjawiska wszechobecnego we współczesnym świecie. Obsada: Karol Walerowicz, Krzysztof Banasiak, Czesław Kmieciak, Dorota Krakowska, Tomasz Gawełek, Marcin Maciaszek, Piotr Pilarski. Adaptacja i reżyseria – Wielisława Dankiewicz-Czajka. Spektakl „Wybory” był prezentowany w2015 r. czterokrotnie: w marcu w Centrum Kultury w Ostrzeszowie, w maju na XVI. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, w czerwcu na „Nocy Teatrów” w Ostrowskim centrum Kultury, we wrześniu na „Stacji Bukownica” w nowej obsadzie głównej roli. Rolę Hrabiny zagrała Kasia Lisiak

Grupa Nasz Teatr wzięła udział w warsztatach improwizacji organizowanych przez Stowarzyszenie Kulturalno edukacyjne Stacja Bukownica w Ostrzeszowie we wrześniu 2015.

Zajęcia prowadzone są w czwartki, w godzinach 17.30 -20.45.

prowadząca: Wielisława Dankiewicz-Czajka