Vademecum Wolontariusza, czyli podstawowe informacje w pigułce.

Stworzyliśmy z myślą o Was, drodzy wolontariusze, mały poradnik zawierający przydatne dla Was informacje, o nazwie:

Vademecum Wolontariusza WOŚP 29. Finału w Ostrowie Wielkopolskim.

W tym roku nie mogliśmy spotkać się osobiście, więc oficjalny regulamin wolontariusza znajdziecie TU. Nie zabraknie też porad i wskazówek płynących z Komendy Powiatowej Policji.

Vademecum Wolontariusza WOŚP 29. Finału w Ostrowie Wielkopolskim

 1. Zbiórka (kwesta) odbywa się tylko w niedzielę 31.01.2021 w 7:00 – 20:00.
 2. Każdy Wolontariusz powinien być wyposażony w puszkę, identyfikator w widocznym miejscu (powieszony na szyi), zestaw serduszek, maseczek oraz rękawiczki.
 3. Puszki można oddawać w niedzielę od godz. 15:00 do godz. 20:00.
 4. Puszka jest zabezpieczona specjalnymi banderolami, które nie mogą ulec zniszczeniu. Jeżeli coś stanie się z Twoją puszką lub będzie ona już pełna, nie krępuj się i przyjdź do Ostrowskiego Centrum Kultury po kolejną puszkę i wyruszaj dalej kwestować. 😊
 5. Dla Twojej wygody i bezpieczeństwa uruchomiliśmy dla Ciebie specjalny numer telefonu: 536 045 726, pod który dzwoń w przypadku pytań, wątpliwości lub ewentualnych incydentów. Numer będzie aktywny od soboty od godz. 10.00 do godz. 21:00 w niedzielę.
 6. Pamiętaj, że nad Twoim bezpieczeństwem będzie czuwać Policja. Jeżeli doszłoby do incydentu skierowanego przeciwko Tobie, prosimy o poinformowanie policji oraz nas, na specjalny numer telefonu, który możesz  znaleźć powyżej.
 7. Gorąca prośba z naszej strony, trzymaj się wyznaczonych dla was stref, aby było nas widać jak najwięcej w naszym mieście 😊 Jeżeli nie znasz swojej strefy, znajdziesz je na stronie www.wosp-ostrow.pl lub na naszym profilu facebookowym.
 8. Najważniejsze cechy, które powinien posiadać każdy wolontariusz:
  – uśmiech (nawet jeżeli masz maseczkę, pamiętaj, że gdy się uśmiechasz, ten uśmiech zapewne zostanie odwzajemniony);
  – życzliwość (po każdej kwocie wrzuconej do waszej puszki nie zapomnij o podziękowaniu, oraz wręczeniu serduszka);
  – wysoka kultura osobista (nie reaguj negatywnie na negatywnie nastawione osoby. Ty działasz w szczytnym celu, ale nie każdy musi to akceptować);
  – nie bądź nachalny/a (pamiętaj, że zbiórka jest dobrowolna, nie zaczepiaj przechodniów, ofiarodawcy na pewno z chęcią wrzucą datek do Twojej puszki).
 9. Udogodnienia, które przygotowaliśmy dla wszystkich wolontariuszy:
  – zupa, pajda chleba oraz ciepły napój w Zapieknajpie (ul. Wrocławska 20);
  – zupa oraz ciepły napój w Grand Pizza & Restaurant (ul. Kolejowa 19);
  – ciepły posiłek oraz herbatę przed Ostrowskim Centrum Kultury będzie dla was wydawać fundacja Wolne Miejsca – Ostrów Wielkopolski;
  – MZK Ostrów Wielkopolski przewiezie was po całym mieście za darmo!
  – Citroen Sztukowski przygotował dla was specjalne samochody (oklejone czerwonymi sercami), które od 12 do 20 będą krążyły po naszym mieście, rozwożąc was w rejony najbardziej oddalone od centrum (Zębców, Pruślin, Zacharzew, Przygodzice, itp.) i oczywiście z powrotem!
 10. Pamiętaj o ubiorze dostosowanym do pogody w dniu Finału.
 11. Nie zapominaj również o wszystkich środkach bezpieczeństwa epidemicznego (maseczki, rękawiczki, dystans).

 

regulamin-wolontariusza-29-finalu-zaktualizowane