11. Grand Prix Komeda | Janusz Gajos

Data: wtorek, 31.05.2022, godz. 20:30
Miejsce: Duża Scena OCK


31 maja w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Januszem Gajosem. Poprzedzi je projekcja filmu (18:30) z jego udziałem „Wygrany” w reż. Wiesława Saniewskiego. Zapraszamy na 11. Grand Prix Komeda!
JANUSZ GAJOS
Aktor teatralny i filmowy, profesor sztuk teatralnych, pedagog i fotograf. Uznawany powszechnie za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów . Doktor honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Sześciokrotny laureat prestiżowej filmowej nagrody „Orły” oraz nagród festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Diamentowych Lwów dla najlepszego aktora 40-lecia. Do tego laureat pięciu Wiktorów i jednego Super Wiktora – nagród dla wybitnych osobowości małego ekranu. Kawaler Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony też Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Zagrał w sumie ok. 250 ról, z czego w teatrach prawie 80, a w Teatrze Telewizji – blisko 90. Pokazał w nich talent i umiejętności we wszystkich możliwych gatunkach i konwencjach – od
komedii po tragedię, od kabaretu po lirykę.

wstęp na spotkanie po projekcji filmu jest bezpłatny
film „Wygrany” – bilet 15 zł
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.