12. Grand Prix Komeda | Spotkanie | MARIAN DZIĘDZIEL

Data: poniedziałek, 12.06.2023, godz. 20:00
Miejsce: Duża Scena OCK


12.06.2023
Duża Scena Ostrowskiego Centrum Kultury
gość specjalny JERZY SATANOWSKI
spotkanie po projekcji filmu „Piąta pora roku” o godzinie 20:00,
reż. Jerzy Domaradzki, muz. Jerzy Satanowski

Wybitne osobowości polskiego kina i teatru zagoszczą w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas festiwalu Grand Prix Komeda zobaczymy najnowszą fabułę Krzysztofa Zanussiego „Liczba doskonała”, dwukrotnie spotkamy się z Katarzyną Figurą – po filmach „Chrzciny” i „Ajlawju”, a Marian Dziędziel opowie m.in. o obrazie „Piąta pora roku”, do którego muzykę napisał Jerzy Satanowski, gość specjalny ostrowskiego wydarzenia.

Z Marianem Dziędzielem festiwalowa publiczność spotka się pierwszego dnia Grand Prix Komeda. Ten doskonale znany aktor na swoim koncie ma udział w ponad 60 filmach, a w Ostrowie Wielkopolskim zobaczymy z jego udziałem obraz „Piąta pora roku” w reż. Jerzego Domaradzkiego. Nie będzie jednak jedynym gościem pierwszego festiwalowego wieczoru. Wraz z nim na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury zasiądzie Jerzy Satanowski, który napisał muzykę do tego obrazu, a w Ostrowie będzie gościem specjalnym festiwalu – podczas finału bowiem odbierze Nagrodę Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości.
12. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim w dniach od 12 do 17 czerwca.
Jego organizatorami są: Ostrowskie Centrum Kultury i Miasto Ostrów Wielkopolski.