13. Grand Prix Komeda | Festiwalowy wolontariat / Telewizja festiwalowa

Data: wtorek, 04.06.2024, godz. 17:00
Miejsce: Ostrowskie Centrum Kultury


13. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim

 

Zapraszamy wolontariuszy!!!

 

Chcesz zmierzyć się z ciekawymi wyzwaniami w obszarze kultury? A może relacjonować wydarzenia z festiwalu filmowego? To miejsce dla Ciebie. Jak co roku, do uczestnictwa w Grand Prix Komeda zapraszamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w działaniach i współtworzeniu telewizji festiwalowej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 czerwca – w Ostrowskim Centrum Kultury.    

Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim to duże przedsięwzięcie. Tygodniowe wydarzenie wypełniają spotkania z gośćmi, seanse filmowe, koncerty, warsztaty, wystawy… Nowych wyzwań nie brakuje, toteż co roku do udziału w festiwalu są zapraszani wolontariusze.

To oferta dla osób, które chciałyby zobaczyć, jak działa festiwal „zza kulis”. Podczas festiwalu wolontariusze są bardzo istotnym nośnikiem pomocy organizacyjnej – podczas spotkań, koncertów, projekcji, organizacji przestrzeni, koordynacji pobytu gości. Wolontariusz GPK to ktoś, kto umie pracować w grupie, szybko nawiązuje kontakty, nie boi się wyzwań. Do współpracy zapraszamy osoby od 16. roku życia wzwyż. Będzie nam miło, jeśli dołączą też seniorzy i seniorki – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, organizatora festiwalu Grand Prix Komeda.  

Od kilku lat nieodzowną częścią Grand Prix Komeda jest Telewizja Festiwalowa. Publiczność codziennie może liczyć na relacje z minionych wydarzeń, krótkie rozmowy z gośćmi, a także zapowiedzi tego, co jeszcze będzie mieć miejsce podczas GPK w Ostrowie Wielkopolskim. Zadań nie brakuje – relacje są tworzone właśnie przez uczestników Telewizji Festiwalowej, którą prowadzi Tomasz Wojciechowski.

Chętni do zaangażowania się w te dwa działania podczas Grand Prix Komeda mogą już sobie zapisać termin spotkania: 4 czerwca o godzinie 17 w Ostrowskim Centrum Kultury. Prócz aktywnego uczestnictwa w festiwalu, mile widziane zainteresowanie filmem, polskim kinem i jego twórcami, a w przypadku telewizji festiwalowej – podstawowe umiejętności rejestrowania obrazu.

13. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w dniach od 10 do 15 czerwca 2024 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie organizowane jest przez Ostrowskie Centrum Kultury i Miasto Ostrów Wielkopolski.

 

13.GPK_zgodarodzica