13. Grand Prix Komeda | Spotkanie | Michał Urbaniak

Data: wtorek, 11.06.2024, godz. 18:00
Miejsce: Forum Synagoga


11.06.2024 | 18:00
Forum Synagoga
goście specjalni: MICHAŁ URBANIAK,
JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ, JACEK GÓRECKI
Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem – promocja książki, autor: Jacek Górecki
Księgi nieczyste, autorzy: Zygmunt Konieczny, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Jakub Baran

Trzech gości: Michał Urbaniak, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jacek Górecki. Dwie książki: „Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem” i „Księgi nieczyste”. Jeden prowadzący: Łukasz Maciejewski. Tak przedstawia się spotkanie autorskie, które czeka nas podczas zbliżającego się 13. festiwalu filmowego Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim.

Kolejne informacje o wydarzeniach podczas festiwalu filmowego Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem dotyczące spotkania autorskiego, zaplanowanego na wtorek, 11 czerwca. Skoncentrowane będzie na dwóch książkach i ich bohaterach.

„Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem” to książka spotkanie z artystą, który w swojej dziedzinie osiągnął najwyższe szczyty. Michał Urbaniak to jazzman, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów, urodzony w Polsce „obywatel świata”. Autor ponad 500 kompozycji, nagrał ponad 120 płyt (autorskich i jako gość). Znany jako współtwórca i kreator muzyki fusion. Legenda jazzu. Książka „Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem” to zapis rozmów, które z muzykiem przeprowadził wywodzący się z Ostrowa dziennikarz Jacek Górecki. Dotyka się w nich tak istotnych tematów dla Michała Urbaniaka jak jazz, ojcostwo, miłość, pasja, polityka, Ameryka czy Polska. O tym, jak powstawała książka i jak przebiegały rozmowy, będą opowiadać w Ostrowie: Michał Urbaniak i autor Jacek Górecki.

Kolejnym gościem wieczornego spotkania, które poprowadzi dyrektor artystyczny festiwalu filmowego Grand Prix Komeda Łukasz Maciejewski, będzie Jan Kanty Pawluśkiewicz. Ten kompozytor muzyki filmowej i teatralnej jest bowiem – wraz z Zygmuntem Koniecznym – bohaterem książki „Księgi nieczyste”. Wydawnictwo to owoc kilkudziesięciu rozmów, w których – prócz wymienionych kompozytorów – uczestniczy współautor książki Jakub Baran.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 czerwca, w Forum Synagoga. Będzie jednym z wielu wydarzeń festiwalowych. Przypomnijmy bowiem, ostrowski festiwal to przede wszystkim konkurs Grand Prix Komeda na Najlepszą Muzykę w Polskim Filmie Fabularnym. W tym roku o statuetkę i nagrodę finansową w szranki stanęło siedem obrazów i ośmioro kompozytorów. Werdykt jury poznamy podczas wielkiego finału – w sobotę, 15 czerwca. Wcześniej czekają nas konkursowe pokazy oraz spotkania z gośćmi – twórcami kina. Będą też mieć miejsce filmowe pokazy specjalne , koncerty, warsztaty, wystawa…

13. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbywa się w dniach od 10 odo 15 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie organizowane jest przez Ostrowskie Centrum Kultury i Miasto Ostrów Wielkopolski.