34. WŚnR | CHEMIA | B6 – support

Data: sobota, 09.04.2022, godz. 19:00
Miejsce: Duża Scena OCK


Sobotni dzień przesłuchań konkursowych 34. Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo zwieńczy koncert zespołu CHEMIA, supportowanego przez laureata 33. edycji WŚnR, lubliński skład B6.

CHEMIA to zespół, który od 10 lat konsekwentnie buduje swoją karierę w Polsce i na arenie międzynarodowej. Działając w segmencie rocka/hard rocka/classic rocka wypracował swoją unikalną formułę artystyczną i stylistyczną zdobywając fanów w wielu krajach. Chemia do tej pory wydała w Polsce 5 płyt, natomiast za granicą oficjalnie 2 płyty – The One Inside i Let Me, które przyniosły takie przeboje jak: Hero, Bondage of Love, I Love You So Much, Fun Gun czy She. Przy pracy nad tymi płytami grupa współpracowała m.in. z Marc LaFrance (Randy Bachman), Brent Fitz (Slash). Realizatorem i mikserem płyty „Let Me” był natomiast słynny Mike Fraser, znany przede wszystkim ze współpracy z AC/DC czy z Jimmy Page/David Coverdale.
Zespół zagrał na wielu festiwalach w Polsce – Orange Festival, Sonisphere Festival, Jarocin, Woodstock i wielu innych, supportowal takie gwiazdy jak Metallica, Deep Purple, RHCP, Guns’nRoses, Bring Me The Horizon, The Pretty Reckless, Skindred, Michael Monroe, Andy Taylor, Reef etc. W 2015 roku Chemia została uznana zespołem roku przez słuchaczy Antyradia, a piosenka „I Love You So Much” została uznana najlepszym budzikiem przez słuchaczy radiowej Trójki. Chemia ze swoim repertuarem odwiedziła m.in. USA, Kanadę, Niemcy, Wielką Brytanię, Francję, Danię, Szwecję, Holandię, Włochy, Hiszpanię czy Rosję, zagrała również na kilku zagranicznych festiwalach. Znaczącą pozycję zespół zdobył na Ukrainie, gdzie zagrał trasę stadionową z grupą Antytila, grając dla kilkudziesięciu tysięcy fanów. Ukraińska wersja utworu Hero pt. Geroj stała się u naszych wschodnich sąsiadów wielkim przebojem. Chemia to zespół, który ma ambicje bycia ambasadorem kultury polskiej na całym świecie walcząc o swoją pozycję w najtrudniejszej kategorii tzw. mainstreamowego rocka. Na przykład piosenka „Let Me” została wykorzystana w amerykańskim filmie „Big Time Adolescence” mającym swoją premierę na Sundance Festival w 2019 roku. W tym roku obraz ten wszedł do normalnej dystrybucji kinowej. W firmie główną rolę zagrał znany na całym świecie raper Machine Gun Kelly.

Grupa od kilku lat pracuje pod skrzydłami brytyjskiej 7 PM Management, a managerem zespołu jest Seven Webster (znany z sukcesu Dido, aktualnie – Skindred, Michael Monroe, Reef i Andy Taylor). Nowa płyta została zarejestrowana w Londynie pod czujnym producenckim okiem samego Andy Taylora (Duran Duran/The Power Station). Andy napisał też wszystkie teksty do nowych utworów Chemii. Płyta nosi tytuł „Something To Believe In” i ukaże się jednocześnie w wielu krajach. Zarówno management Chemii, producenci, jak i partnerzy zespołu wierzą w komercyjny, międzynarodowy sukces tego wydawnictwa.

 

B6 – Laureat Nagrody Publiczności 33. Międzynarodowego Przeglądu WSZYSCY ŚPIEWAMY NA ROCKOWO (support)
Zespół powstał w 2017 roku w Lublinie. Jest to synteza czterech osobowości, z której powstał związek kompleksowy o muzycznych właściwościach. Przez dźwięki wyrażają swoje poglądy na świat i przekazują słuchaczom solidną dawkę emocji.  Gatunkowo B6 to crossover pop-rock.
Zadebiutowali na Ogólnopolskim Przeglądzie „Krótkie Spięcie” w Siedlcach, gdzie zajęli 1. miejsce. Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce i wydać debiutanckie EP „Obecność”, które spotkało się z dobrym przyjęciem krytyki i słuchaczy.  Ich singiel „Okulary” dotarł do 1. miejsca w notowaniu „Lublista” Polskiego Radia Lublin. Na swoim koncie mają wiele nagród na ogólnopolskich przeglądach zespołów rockowych. Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce. Występowali na jednej scenie z takimi zespołami jak Myslovitz, LemON czy TGD. Ostatnio zagrali także  w Studio Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz antenowy koncert w studio im. Budki Suflera Radia Lublin.
Przewodniczący jury – Mietek Jurecki, mówił o nich: „Powinni grać na największych festiwalach i pokazywać skromność prawdziwych artystów oraz prawdziwe umiejętności”; „magia”; „gdzie oni się uchowali?”.

SKŁAD
Martyna Sabak – wokal
Kuba Stasikowski – gitara
Arek Borzęcki – bas
Piotrek Karczewski – perkusja

KONTAKT
b6.bandofficial@gmail.com
https://www.facebook.com/band.b6/

bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie OCK i na www.bilet.pax.pl