34. WŚnR | Maciej Święty | Plakaty i ilustracje muzyczne

Data: czwartek, 07.04.2022, godz. 19:00
Miejsce: Galeria PIK


Maciej „Święty” Święcicki
We Wrocławiu mieszka od 2002 roku i od niemal 20 lat jako gitarzysta współtworzy wrocławską scenę muzyczną, z zamiłowania fotograf portretowy i kitesurfer. Pandemia odmieniła jego życie zawodowe, bo pasja, która drzemała w nim od zawsze – rysowanie – miała szansę rozkwitnąć, aż w końcu stać się jego sposobem na życie. To właśnie na początku lockdown’u, w marcu 2020, zaczął tworzyć plakaty, których do dziś powstało już ponad 1000. Najpopularniejsze z nich, plakatowe serie „Wroclove” i „Półwysep helski”, poświęcone są miejscom, które od lat inspirują Maćka i dają mu energię do działania. Powstaje także ogrom prac inspirowanych ukochaną muzyką artysty.  Maciej na koncie ma oficjalne plakaty stworzone dla Pol’and’Rock Festival 2021, Radia 357, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Gitarowego Rekordu Guinessa  i wielu zarówno polskich artystów (m.in. Lady Pank, Czesław Mozil, Małgorzata Ostrowska), jak i zagranicznych (m.in. Skunk Ananasie, Miroca Paris).

Podróże, muzyka i ciekawość drugiego człowieka stanowią wszystko, czym Maciej Święty żyje i co inspiruje go do dalszego tworzenia oraz przekraczania własnych artystycznych granic.

Więcej prac Macieja i historii z jego życia znajdziesz na: stronie internetowej: www.maciejswiety.pl oraz instagramie: @maciejswiety