Alosza Awdiejew z zespołem

Data: piątek, 17.04.2020, godz. 19:00
Miejsce: Duża Scena OCK


Impreza przeniesiona z dnia 17 kwietnia na 13 listopada 2020. Decyzją organizatora (PAGRAM Paweł Skrzypczyński) bilety zachowują ważność. Ewentualne zwroty biletów możliwe w dniach 25 marca – 17 kwietnia.

 

Podwójny jubileusz – recital „Ech raz, jeszcze raz, czyli nie piernicz Zina”
80. urodziny i 45 lat pracy artystycznej w „Piwnicy pod Baranami”

Podczas jubileuszowego recitalu ubawicie się do łez i posłuchacie porywających piosenek. Mistrz scenicznego dowcipu zaprezentuje się w nowej odsłonie muzycznej. Do współpracy zaprosił wybitnych muzyków: grającego na skrzypcach Michała Półtoraka, szefa muzycznego „Piwnicy pod Baranami”, muzyka z którym nagrywał swoje pierwsze płyty oraz kontrabasistę Kazimierza Adamczyka, który od początku towarzyszy Aloszy w artystycznej drodze. Wspólnie wyczarują niezwykłe klimaty piosenek żydowskich, rosyjskich romansów, piosenek szemranego półświatka Odessy, czy pieśni cygańskich.

Warto zaznaczyć, że Artysta od przeszło 50 lat mieszka w Polsce a od ćwierć wieku jest – jak sam żartuje – „legalnym Polakiem z wyboru a nie z przymusu”. Dlaczego „legalnym”? Dlatego, że minęło już 25 lat od chwili, kiedy uzyskał polskie obywatelstwo. Związek z Polską zaowocował nie tylko profesurą na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale i pracą artystyczną – Alosza świętuje nie tylko 80. urodziny, ale również jubileusz 45-lecia współpracy z krakowską „Piwnicą pod Baranami”.

Drugi raz taki recital już się nie powtórzy. Zapraszamy!

Bilety: kasa OCK oraz na KupBilecik.pl i eBilet.pl (także sieć Empik)