Czarno to widzę, czyli wymieszani posortowani

Data: niedziela, 07.11.2021, godz. 19:00
Miejsce: Duża Scena OCK


Uprzejmie informujemy, że spektakl „Czarno to widzę” został przez organizatora odwołany. Bilety zakupione w Ostrowskim centrum Kultury można zwracać w kasie OCK.

Czarno to widzę…
W Polsce podzielonej bardziej niż kiedykolwiek w historii, w tym naszym zmarginalizowanym królestewku bigoterii, hipokryzji, nienawiści i hejtu, grupa nietuzinkowych osób bardzo chce być Polakami.
Niekoniecznie każde z nich urodziło się na tej ziemi; niekoniecznie każde z nich przystaje do słowiańskiego wzorca; niekoniecznie każde z nich pasuje do jedynie słusznej psychoseksualnej matrycy narzucanej przez propagandę. Ale pokochali ten kraj, pragną być z niego dumni i chcą czuć się jego częścią. Oj, „Słowiańskie słowiki” – amatorska grupa pieśni i tańca, którą tworzą – będą miały przed sobą trudne życie… Bo jak tu beztrosko i radośnie wycinać ludowe hołubce, gdy na każdym kroku trzeba stawiać czoła pseudopatriotycznej agresji? I to nie tylko w drodze na próby, ale także w zaciszu tanecznej sali, którą dzielić przyszło im z zatwardziałym kibolem-nacjonalistą i ksenofobem?
Odwaga i hart ducha mogą nie wystarczyć, ale być może rozwiązaniem okaże się staroświecka – choć może nie do końca standardowa – miłość.
Marcin Szczygielski

Obsada:
Ewa Kasprzyk
Katarzyna Glinka
Patricia Kazadi
Piotr Zelt
Stefano Terrazzino
Bartosz Obuchowicz

Reżyseria:
Ewa Kasprzyk

Autor:
Marcin Szczygielski

Koorydnator artystyczny:
Olaf Lubaszenko

 

Bilety w kasie OCK
rząd: 1-12 w cenie 90 zł
rząd: 13-19 w cenie 80 zł