J.J. BAND | KONCERT SPECJALNY | 20–LECIE ZESPOŁU

Data: piątek, 04.11.2022, godz. 20:00
Miejsce: Mała Scena OCK


J.J.Band z Jeleniej Góry w ciągu dwudziestu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych. W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Good Day For The Blues”, a w 2004 roku odbyła się premiera albumu „Searching For The Blues”. W roku 2010 ukazała się szczególna płyta „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy nominowana do nagrody Fryderyka. Wszystkie trzy płyty zyskały miano „płyty roku” w ankiecie czytelników pisma „Twój Blues”. Dwukrotnie czytelnicy uznali też J.J. Band za zespół roku. Jacek „Jogi” Jaguś to gitarzysta bluesowy 2004, 2006, 2007 i 2008 i 2009 roku a Bartek Łęczycki harmonijkarz bluesowy 2005, 2006 i 2007 roku w Polsce według rankingu „Twojego Bluesa”. Grupa występowała na najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych w Polsce obok polskich i zagranicznych wykonawców z najwyższej półki. J.J. Band to niewątpliwa uczta muzyczna, wielka radość grania i dobra zabawa. W 2010 skład zespołu zasiliła sekcja rytmiczna złożona z doświadczonych i uznanych na polskiej scenie bluesowej wrocławskich muzyków – Bartosza Niebieleckiego na perkusji i Andrzeja Stagraczyńskiego na basie. W czasie koncertu zespołu będzie można usłyszeć przede wszystkim utwory z najnowszego albumu J.J. Band „2021” a także utwory z poprzednich płyt. Gośćmi specjalnymi będą Marek Raduli i Karolina Cygonek!

 

J.J. BAND:

Jacek Jaguś – wokal, gitara
Bartek Łęczycki – harmonijka ustna
Piotr Michalak – piano, hammond
Andrzej Stagraczyński – bas
Bartosz Niebielecki – perkusja

 

Marek Raduli – polski gitarzysta, perkusista, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz-rock, rock czy blues. Muzyczny autorytet i przyjaciel zespołu J.J. Band. Gitarzysta zespołów Banda i Wanda, Bajm, Budka Suflera, Raduli Squad. Nagrywał i grał w zespole Tadeusza Nalepy. Jego gra na gitarze ma mocne blues-rockowe korzenie, doświadczenie i niezwykła muzykalność pozwala na doskonałe uzupełnienie składu zespołu. Zespół J.J. Band ma już na koncie kilkanaście wspólnych występów z Markiem Radulim bardzo entuzjastycznie przyjętych przez publiczność.

Karolina Cygonek – Wokalistka. Karolina współpracowała ze Śląską Grupą Bluesową przy realizacji płyty i koncertów „Kolory Bluesa” oraz koncertu „In Memoriam”, z Romanem „Pazurem” Wojciechowskim przy płycie „Kurza Twarz” oraz koncercie Noc Przebojów-Hity Światowej Muzyki na Festiwalu Gwiazd, z Nocną Zmianą Bluesa, zespołem J.J. Band przy realizacji płyty „Blues”, Antonim Krupą i Jarosławem Śmietaną przy płycie „Amela”. Utwór Galaktyka marzeń w wykonaniu Karoliny Cygonek, znajdujący się na „Antologii Polskiego Bluesa” znalazł się w „poczekalni” Listy Przebojów „Trójki”. Uznana przez czytelników pisma Twój Blues za bluesową wokalistkę roku w latach 2007,2008 i 2014 oraz użytkowników forum internetowego Okolice Bluesa w roku 2007, 2009, 2010, 2012, 2013 i 2014 roku.

bilety: kasa ock oraz na www.bilet.pax.pl