Jan Gałach i Przyjaciele

Data: piątek, 24.07.2020, godz. 20:00
Miejsce: Amfiteatr


Kolejny piątek to kolejny koncert! W Amfiteatrze wybrzmi tym razem „gałachowy” blues z charakterystycznym brzmieniem i barwą,
któremu towarzyszyć będą Przyjaciele.

 

Jan Gałach
To buntownik ze skrzypcami, który mimo szczenięcego wieku, jak na standardy światka muzycznego, w którym się obraca, ma już silną i zasłużoną pozycję. Zaprezentował swój niebywały talent w ramach koncertów zarówno w Europie jak i w Stanach. Multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach, ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą. Kompozytor i aranżer. Może się pochwalić współpracą z największymi w Polsce, m.in.: Dżem, Martyna Jakubowicz, Organek, Leszek Winder, Jan Kyks Skrzek, Sebastian Riedel, Acid Drinkers, SBB czy z Wojciechem Waglewski. Jan Gałach od wielu lat jest uważany za najlepszego młodego elektrycznego skrzypka w muzyce rozrywkowej. Koncerty muzyka czy to z jego autorskim projektem, czy w ramach gościnnych występów są zawsze połączeniem niebywałego talentu, olbrzymiego profesjonalizmu i prawdziwej pasji.

Paweł „Muzzy” Mikosz
Basista, z wykształcenia kontrabasista, przede wszystkim związany z zespołem Seven B – przez około dwa lata, a od 2000 roku występuje w grupie Martyny Jakubowicz.

Bartek Grzanek
Gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival 2001). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za płytę „Testosterone” (2003 Universal Music Polska) oraz ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo (2003), Dave’a Gahan’a (2003) i Budgie (2008).

Max Ziobro
Potrafi wgniatać jak Bonham i Lombardo, potrafi być subtelny jak Manu Katche i pomysłowy jak Trilok Gurtu, jest muzycznie wszechstronny jak Dave Grohl albo Phil Collins, ale marzy, by następne pokolenia zapamiętały go po prostu jako Max Ziobro. Ostrowianin z pochodzenia.

 

wstęp na teren imprezy od godz. 19:00

Warunki organizacji imprez plenerowych w amfiteatrze miejskim ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:

– wygrodzony teren imprezy – wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni i osób postronnych,
– ilość osób przebywających na wygrodzonym terenie imprezy ograniczona,
– impreza objęta jest ochroną,
– wskazane zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami imprezy,
– wskazane zakrywanie ust i nosa dla uczestników na wygrodzonym terenie imprezy.