KF „Komeda na Wolności” | Sędziowie pod presją

Data: sobota, 12.02.2022, godz. 12:00
Miejsce: Ostrowskie Centrum Kultury


 

Szanowni Państwo, informujemy, że seans filmu „Sędziowie pod presją” w dniu 12 lutego nie odbędzie się. O nowym termin poinformujemy wkrótce.

 

Uwaga! Sobota!

SĘDZIOWIE POD PRESJĄ
reżyseria: Kacper Lisowski
dokumentalny, Polska, 87 min

Sędziowie Pod Presją to film o zderzeniu człowieka z systemem – opowieść o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie Konstytucji oraz trójpodziału władzy. Jednym z bohaterów filmu jest sędzia Igor Tuleya, który wbrew naciskom wydaje wyroki niekorzystne dla rządzących. Film pokazuje konsekwencje jego bezkompromisowej postawy – uświadamia, jak polityczna presja wpływa na jego życie. A jednocześnie dokumentuje niezwykłe przejawy solidarności, którą okazują mu zarówno sędziowie, jak i zwykli obywatele.

Po seansie spotkanie z udziałem gości, a wśród nich m.in.: sędziowie Igor Tuleya i Paweł Juszczyszyn.

 

Nowe obostrzenia

W związku z obowiązującymi nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi, od 15 grudnia 2021 roku podczas wydarzeń organizowanych w Ostrowskim Centrum Kultury i w Forum Synagoga, może być zajęte 30% miejsc na sali.
Do limitu 30 % nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.
Ze względu na bezpieczeństwo Uczestników wydarzeń Ostrowskie Centrum Kultury ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach kulturalnych. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniach jest posiadanie przez uczestnika wydarzenia Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie.
Okazywanie powyższego dokumentu jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000231101.pdf

 

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl