Noc w teatrze

Data: sobota, 03.06.2023, godz. 18:00
Miejsce: Ostrowskie Centrum Kultury


18:00 | duża scena ock
O POSZUKIWANIACH MĘŻA-WĘŻA,
KTÓREGO EGLE BRACIA TRZEJ ZABILI
Teatr Verum z Krotoszyna
reżyseria: Zuzanna Kozina-Błauciak

O poszukiwaniach Męża-Węża, którego Egle bracia trzej zabili
Historia Egle, która w zacofanym świecie próbuje żyć po swojemu i pokazać siłę kobiety. Czy uda się jej wygrać miłość i uciec od patriarchatu, który (o zgrozo) narzuca jej własna matka? W spektaklu zderzają się dwa światy – nowoczesne podejście do roli kobiety w świecie i zakorzenione w społeczeństwie poczucie, że jedyne co mogą robić takie kobiety jak Egle, to służenie innym w imię większego dobra. Jakie wybory podejmą bohaterowie… i czy tytułowy Mąż-Wąż będzie dla nich wybawieniem?

TEATR VERUM, dawniej KOKERSI,  powstał w lutym 2018 roku. W jego skład wchodzą dzieci, młodzież i dorośli w wieku od 10 do 21 lat z powiatu krotoszyńskiego a także z Milicza i okolic. Aktorzy stworzyli już sześć spektakli: Lokomotywa, Król Lew, Piękna i Bestia, Alicja Czarów, Rok 2040  oraz O poszukiwaniach Męża-Węża, którego Egle bracia trzej zabili
Najnowszy spektakl zdobył nagrodę Grand Prix na Festiwalu Młodego Teatru Wielkopolski Dzień Dobry Sztuko.

 

19:30 | mała scena ock
IMPRO-PRZERYWNIK
Teatr ImprOOstrów w Ostrowskim Centrum Kultury
opieka artystyczna: Roland Czaczyk

ImprOOstrów to nic innego jak początkująca grupa improwizacyjna z Ostrowa Wielkopolskiego, która zadebiutuje na scenie właśnie w tę szczególną noc. Widzowie na scenie zobaczą krótkie formy improwizowane, które mogą wywołać zarówno uśmiech na twarzach jak i zaintrygować sposobem przedstawienia.

 

20:30 | duża scena ock
LIFTING
Studium Animatorów Kultury w Kaliszu
opieka artystyczna: Małgorzata Kałędkiewicz

„Lifting” to spektakl wg komedii chirurgicznej Felixa Sabrosy oraz Dunii Ayaso zrealizowany w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu z przedmiotu Reżyseria. Spektakl składa się z kilku etiud poświęconych rozterkom współczesnych kobiet na temat poprawiania swojej urody, akceptacji siebie i relacji z najbliższymi np. Matka-córka. Opowiada o tym, jak zatracamy się w pięknie zewnętrznym, zapominając o naszym wnętrzu.
„Im bardziej się upiększam, tym mniej mi się to podoba”
występują: Antonina Kostera, Martyna Maślanka, Weronika Wiączek, Natalia Wypchło

 

bilety: 30 zł (jeden bilet upoważnia do udziału w trzech spektaklach)
kasa Ostrowskiego Centrum Kultury
www.bilet.pax.pl