Nocne drżenie miasta | 30. Festiwal Wszystko Jest Poezją

Data: niedziela, 02.10.2022, godz. 18:00
Miejsce: Duża Scena OCK


Program słowno-muzyczny, oparty na wierszach ostrowskich poetów, twórców z XX i XXI wieku, począwszy od Wojciecha Bąka, a na Zofii Banaszak skończywszy, złożony w autorski scenariusz przez Aleksandrę Kiełb-Szawułę. Próba „przyłapania poezji na gorącym uczynku”, uczyniona przez zabiegi kompozytorsko-aranżacyjne Oli Kiełb i Marka Raczyckiego, w mieście, które nie może spokojnie spać, w którym pomysły buzują, kwitną, w którym nostalgia i liryzm przeplatają się ze specyficznym rodzajem buntu, a poszukiwania indywidualne drogi twórczej nie mają końca. Program przeplatany miniportretami Ostrowa Wielkopolskiego, uchwyconymi w kadrach.

Prapremiera tego pomysłu przygotowana została z okazji Roku Ostrowskiej Literatury oraz 25.jubileuszowego festiwalu WSZYSTKO JEST POEZJĄ 2017 – w wersji odświeżonej i uzupełnionej podsumowuje dziś 30 lat świętowania słowa poetyckiego w mieście nad Ołobokiem.

poeci:
Zofia Banaszak, Roman Bąk, Wojciech Bąk, Piotr Fałczyński, Wojciech Gawłowski, Aleksandra Kiełb-Szawuła, Aneta Lewandowska, Elżbieta Mikołajczyk, Krzysztof Ogórkiewicz, Eugenia Zawidzka, Urszula Zybura

scenariusz i reżyseria:
Aleksandra Kiełb-Szawuła

muzyka:
Aleksandra Kiełb-Szawuła,
Marek Raczycki

wokaliści:
Zofia Banaszak,
Aleksandra Kiełb,
Adam Wasiela,
Justyna Wojtkowiak

muzycy:
Michał Kaczmarczyk – gitara jazzowa,
Łukasz Nowicki – saksofon,
Bartosz Pilarczyk – perkusja, cajon,
Marek Raczycki – instrumenty klawiszowe, sample,
Piotr Rogacki – kontrabas

głos zza kadru: Piotr Szczepaniak
światło: Jarosław Grabarek
zdjęcia, video: Paweł Hnatyk
nagłośnienie: Krzysztof Krzyżanowski
scenografia: Jagoda Kaszuba

Przed spektaklem – rozstrzygnięcie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka oraz wręczenie nagród laureatom.

bilety: 50 zł – do nabycia w kasie OCK i na www.kultura.pax.pl