Ostrowskie Dni Seniora | Trubadurzy

Data: piątek, 01.10.2021, godz. 17:00
Miejsce:


miejsce koncertu: Arena Ostrów

W październiku świętujemy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych oraz Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji w Ostrowie Wielkopolskim organizowane będą Ostrowskie Dni Seniora. Zainauguruje je koncert zespołu „Trubadurzy”. Na seniorów czeka także szeroki wachlarz wykładów, zajęć sportowych i warsztatów.

Ostrowskie Dni Seniora w takiej formule organizujemy po raz pierwszy, ale staraliśmy się tak przygotować ofertę, aby każdy z seniorów znalazł coś dla siebie – mówi Karolina Krawczyk, kierownik Biura ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej. – Mamy więc ofertę zajęć sportowych i artystycznych, ale nie zapomnieliśmy także o zdrowiu, dobrostanie i bezpieczeństwie seniorów. Jeśli nasza tegoroczna oferta dla seniorów spotka się z aprobatą ostrowian, z pewnością w kolejnych latach będziemy ją rozwijać, dokładając kolejne elementy. Wiem z rozmów z seniorami, że w roku pandemii jak nigdy doświadczyli oni izolacji i samotności, stąd w tej grupie wiekowej potrzeba spotkań jest ogromna. Mam nadzieję, że tegoroczne Ostrowskie Dni Seniora będą więc czasem radości i okazji do tych spotkań, choć oczywiście nie możemy zapominać, że nadal musimy zachować pewien reżim sanitarny.

Bezpłatne zaproszenia na koncert „Trubadurów” będzie można odbierać od najbliższego poniedziałku (27.09.2021r.) do piątku (01.10.2021r.) w:
– kasie Ostrowskiego Centrum Kultury (w godz. 8.00 – 20.00) – brak biletów
– kasie Areny Ostrów (godz. 14.00 – 18.00) – brak biletów

Szczegóły święta seniorów znajdziecie tutaj: