POLSKI DZIEŃ BLUESA

Data: piątek, 15.09.2023, godz. 19:00
Miejsce: Ostrowskie Centrum Kultury


Polski Dzień Bluesa w tym roku świętować będziemy na dwa sposoby:) – a będą to film oraz koncert.


Z tej okazji zapraszamy do skorzystania z oferty promocyjnej
CENA KARNETU NA FILM ORAZ KONCERT TO TYLKO 45 zł!

„30 lat wymówek” 19:00, film – 15 zł
Śląska Grupa Bluesowa 21:00, koncert – 40 zł
b
ilety do nabycia w kasie OCK

 

 

 

Dla amatorów kina oraz historii wieczór rozpoczniemy od filmu dokumentalnego
„30 lat wymówek”, o godzinie 19:00 na Dużej Scenie OCK.

„30 lat wymówek”
reżyseria: Armand Urbaniak
dokumentalny, muzyczny, Polska, 70 min
„30 lat wymówek” to filmowa ballada o człowieku, który wiele lat temu obiecał coś światu i przede wszystkim samemu sobie, ale do tej pory obietnicy nie wypełnił z powodu przeróżnych wątpliwości. Dziełem życia muzyka i perkusisty ma być autorska płyta, o której myśli i marzy od 30 lat. Bieszczadzką suitę zamierza nagrać tam gdzie mieszka, w swoim domu na wodzie. Jest to dokument o bohaterze Michale Gierze Giercuszkiewiczu, o herosie pełnym słabości, którego obserwujemy w kolejnej, być może ostatniej już próbie spełnienia się jako twórcy.

Pracuje w swojej samotni, w cieniu narkotykowej przeszłości. Kamera towarzyszy mu w przygotowaniach, ukazując drobiny pustelniczej egzystencji i zapierające dech w piersiach krajobrazy. One też staną się częścią jego muzyki.

 

 

Następnie, wprowadzeni w klimat bluesa,
zejdziemy na Małą Scenę na koncert Śląskiej Grupy Bluesowej o godzinie 21:00!

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA
To legendy sceny bluesowej i rockowej. Zespół, uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa, prezentuje unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. W składzie muzycy z olbrzymim dorobkiem artystycznym, wielokrotni laureaci muzycznych rankingów. Grupa podtrzymuje pamięć o śląskich bluesmanach z którymi muzycy przez wiele lat współpracowali. W roku 2023 zespół obchodzi 20 lat swojej działalności. Zapraszamy na pełen energii koncert gwiazd polskiego bluesa.

Leszek Winder (gitara) kompozytor, gitarzysta i lider legendarnej grupy Krzak. Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk), przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową.
Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor), jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z między innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
Michał Kielak (harmonijka), wirtuoz harmonijki ustnej. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. W roku bieżącym ponownie najlepsza harmonijka /BLUES TOP/.
Paweł „Muzzy” Mikosz (gitara basowa, kontrabas i inne), znakomity muzyk i kompozytor. W dorobku posiada liczne wydawnictwa oraz współpracę z wieloma znakomitymi zespołami i wykonawcami.
Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary), gitarzysta, multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
Max Ziobro (perkusista, kompozytor), niezwykle zdolny i doświadczony perkusista. W dorobku posiada współpracę w wieloma uznanymi zespołami i muzykami oraz liczne wydawnictwa płytowe.