Prelekcje na OSTROwPLANSZE

Data: sobota, 25.03.2023, godz. 12:00 - 20:00
Miejsce:


Zapraszamy na PRELEKCJE podczas 4. festiwalu OSTROwPLANSZE!!!
miejsce: SP4, Waryńskiego 29, Ostrów Wielkopolski


PRELEKCJE

🎯SOBOTA / DLA NAUCZYCIELI

🎲12:00 – Dziecko w świecie wirtualnym – jak za tym nadążyć

prowadzący – psycholog esportowy, pedagog i performance coach Patrycja Radoń, 60 min
TikTok, Instagram, Snapchat, Twitch, Discord, OnlyFans to jedne z niewielu mediów, z których korzysta dzisiejsza młodzież. Dane pokazują, że starsze pokolenie (rodzice, nauczyciele) nie nadążają za aktualnymi trendami co za tym idzie – nie mają kontroli nad aktywnością swojego dziecka w internecie. Na warsztatach zaprezentuję co pochłania ogrom czasu dziecka w internecie, oraz dlaczego dzieci i młodzież marzą o tym, aby zostać influencerem/youtuberem.
🎲13:15 – Nowe technologie w edukacji – jak urozmaicić warsztat pracy nauczyciela
prowadzący – psycholog esportowy, pedagog i performance coach Patrycja Radoń, 60 min
Laboratorium przyszłości oraz zakup takich sprzętów jak okulary VR, drukarka 3D, długopisy 3D to dla Ciebie abstrakcja? Na warsztatach wspólnie zastanowimy się jak zmienić negatywne podejście młodzieży do szkoły, a także porozmawiamy o grach komputerowych.🎯SOBOTA / DLA UCZESTNIKÓW🎲12:00 – Pierwsze kroki w grach fabularnych – praktyczny poradnik
prowadzący – Maciej Tytko, Liga ZMG, 30 min
Słyszałeś o grach fabularnych i chciałbyś spróbować zagrać? Widziałeś jak w stranger things grają w Dungeons & Dragons i ciekawi Cię co to jest? A może chciałeś spróbować zagrać z kumplami w RPGa gdy mama wyłączyła wifi? Teraz masz właśnie szansę przekonać się od czego zacząć, jak bez bólu przejść 600 stron podręcznika, gdzie kupić pierwsze kostki, jak stworzyć bohatera i przeżyć najfajniejsze przygody w twoim życiu.
PS powiem też czym jest niedźwieżuk i czemu nazwali go straszydłem.

🎲12:45 – Jak umówić się na granie w 6 dorosłych osób
prowadzący – Maciej Tytko, Liga ZMG, 15 min
Krótki poradnik jakie narzędzia zastosować gdy nie potraficie się umówić na granie. Co zrobić jak Zosia znów dostała wysypki, Marek w czwartki ma treningi jedzenia pączków, na czacie wieje tylko pustka a najbliższy wspólny termin w kalendarzu jest na emeryturze.

🎲13:15 – Stary Świat w nowych szatach – Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski, Jakub Zapała – Copernicus Corporation, 60 min
Ponury świat niebezpiecznych przygód wzywa nowych śmiałków. Łowcy czarownic, elfi zwiadowcy, niezrównoważeni czarodzieje, krasnoludzcy zabójczy czy szczurołapi wspierani przez małe, ale zajadłe psy – ludzie i nieludzie z różnych dróg życia – wszyscy czują, że na północy zbiera się burza. Siły Niszczycielskich Potęg Chaosu szykują się do kolejnej inwazji, a ich agenci i kultyści niszczą od środka Imperium Sigmara. Pozwólcie, że opowiemy wam o najnowszej odsłonie RPG w tym niezwykłym świecie, który od czterdziestu lat fascynuje kolejne pokolenia Graczy.

🎲14:30 – Wiedźmin przy stole, czyli RPG w świecie Geralta i Ciri – Witcher RPG
prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski, Jakub Zapała, Copernicus Corporation, 60 min
Potem mówiono, że podręcznik ten przyszedł od zachodu od strony Wielkiej Wody… Wiedźmińskiego świata nie muszę Wam przedstawiać. Znacie go z książek, gier wideo, może nawet którejś z ekranizacji. Wiecie o wybieraniu mniejszego zła, zmorach i kikimorach oraz łowców potworów, którzy za marną zapłatę gotowi są bronić ludzi, którzy nimi gardzą. Pozwólcie, że opowiem wam dziś o grze, w której możecie wcieli się w mrukliwych wiedźminów, zdradzieckie czarodziejki, zarozumiałych bardów, pyskate krasnoludy, a nawet dzielne bobołaki. Czy jesteście gotowi ruszyć z nimi na Szlak?

🎲15:45 – Dlaczego warto grać w RPGi (na wesoło)
prowadzący – Dominika Datko, Liga ZMG, 60 min
Czym są RPGi? Po co nam one? Czy warto w nie grać? Podobno to zabawa i miłe spędzenie czasu, ale po co to komu. Na szczęście RPGi mają o wiele więcej do zaoferowania: można na nie zdobyć dziewczynę, zdać studia, a nawet dostać pracę. Przyjdź, jeśli chcesz usłyszeć te i wiele innych historii. A jaka jest Twoja historia?

🎲17:00 – Nie tylko strach – o emocjach w odbiorze literatury grozy
spotkanie autorskie z Anną Musiałowicz, 90 min
Z wykształcenia pedagog-resocjalizator. Z natury włóczykij. Z zamiłowania pisarka. W chwilach wolnych nawiedza zamki, grywa w szachy. Jest współtwórczynią projektu Anushka&Betushka, zajmującego się malowaniem na odzieży. Ma milion pomysłów na sekundę, które przekuwa w działanie. Natomiast przede wszystkim nie odrywa się od książek. Zadebiutowała w 2016 i od tego czasu opublikowała kilkadziesiąt opowiadań. Jej pierwsza powieść „Diabeł zza okna” (2020), była nominowana w plebiscycie Lubimyczytac.pl na KSIĄŻKĘ ROKU, w kategorii horror. Kolejna – „Kuklany las” (2021), wyróżniona w plebiscycie „Brakująca litera” na POLSKĄ KSIĄŻKĘ ROKU 2021, to groza z rodzaju baśniowej, subtelnie i konsekwentnie wzbudzająca uczucie surrealistycznego niepokoju. W najnowszej powieści „Śnieg jeszcze czysty” (2022), autorka główną bohaterką czyni słowiańską wieś, daleką od wyobrażeń o sielskości, pełną demonów i przesądów, pokutujących wciąż w naszym społeczeństwie. Premiera kolejnej książki zapowiadana jest na pierwszą połowę 2023 roku.

🎲18:45 – Quiz planszówkowy – po jednym pionku
prowadzący – Maciej Tytko, Liga ZMG, 60 min
Myślisz, że znasz gry planszowe? To nie jest ważne, bo robimy quiz na wesoło w którym każdy się odnajdzie. Zgadnij ile pionków wystarczy by zgadnąć co to za gra.

🎯NIEDZIELA / DLA UCZESTNIKÓW

🎲10:00 – Jak być złym mistrzem gry
prowadzący – Karol Tytko, Liga ZMG, 60 min
Na Mistrzu Gry spoczywa wiele praw i obowiązków. Tym łatwiej wszystko wziąć i rozbić w drobny mak. Przyjdź, by dowiedzieć się jak pokłócić graczy, zmarnować im postacie, zniszczyć klimat i sprawić by twoja drużyna uciekła w popłochu. Dosłownie! Wiedza przekazywana od pokoleń w Lidze Złych Mistrzów Gry.

🎲11:15 – Jak być złym graczem w RPG
prowadzący – Karol Tytko, Liga ZMG, 60 min
Gracze mogą popełniać błędy. A co, jeżeli zrobią ich więcej? Przyjdź by dowiedzieć się jak zniszczyć scenariusz Mistrzowi Gry, stłamsić pozostałych graczy i pozostać sam na placu boju. Lub w innym miejscu gdzie przeważnie gracie. Wszystkie podane przykłady oparte są na własnych doświadczeniach, i ludzi z którymi już nie gram.

🎲12:30 – Tytuł: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound – przedstawienie systemu
prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski, Jakub Zapała, Copernicus Corporation, 60 min
Chaos zwyciężył, pokonany bóg Sigmar dryfuje w przestrzeni kosmicznej. Odnajduje go zodiakalny smok Dracothion i wspólnie udają się do Krain Śmiertelnych – wymiarów, które powstały dzięki wiatrom magii wokół rdzenia unicestwionej planety znanej jako Świat-Który-Był. Podczas tej prelekcji przybliżymy Wam system fabularny osadzony w najnowszym uniwersum sygnowanym marką Warhammer. Opowiemy o świecie, założeniach fabularnych i dynamicznej mechanice opartej o pule kości sześciościennych. Czeka Was szalona jazda bez trzymanki!

🎲13:45 – Tytuł: Warhammer 40,000: Opowieści o dalekiej przyszłości
prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski, Jakub Zapała, Copernicus Corporation
To ciekawe czasy dla WH40K. Planowane są filmy i seriale, wychodzi wiele gier wideo, w tym adaptacje papierowych gier RPG na ekrany komputerów. Razem z Copernicus Corporation od lat możecie zanurzać się w tą ponurą odległą przyszłość naszej galaktyki, gdzie herezja, obcy i wojenna zawierucha czyhają na każdym kroku, a inkwizycja, gwardia imperialna i potężni Kosmiczni Marines walczą niestrudzenie o przetrwanie ludzkości. O tym settingu, naszych grach i planach wydawniczych będzie tu mowa.

🎲15:00 – Fantastyczne Kalambury
prowadzący Maciej Tytko, Liga ZMG, 60 min
Smok, hydra, wiedźmin, koza. Pokażemy publiczności najbardziej fantastyczne stworzenia i zobaczymy, kto zgadnie jaki potwór dostał się na naszą scenę. Można zgłaszać się drużynowo oraz indywidualnie.

Ostrowskie Centrum Kultury i OSTROwPLANSZE – organizatorzy 4. festiwalu gier planszowych OSTROwPLANSZE