Sosnowski

Data: piątek, 07.08.2020, godz. 20:00
Miejsce: Amfiteatr


Pierwszy sierpniowy koncert w Amfiteatrze zagra Sosnowski.

 

Sosnowski albo Bart Sosnowski, właściwie Bartosz Sosnowski – polski piosenkarz bluesowy z Warszawy, kompozytor, gitarzysta; gra również na banjo i instrumentach perkusyjnych. Ma charakterystyczny, chropowaty głos. Jego debiutancki album został zarejestrowany w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jego nazwa: “The Hand Luggage Studio”.
Muzyk znany jest z występów na festiwalach: Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwałki Blues Festival, Polish Blues Challange czy Blues Maraton. Wystąpił na Męskim Graniu.
Nagrodzony wyróżnieniami na Mateuszach Trójki, „Szczotą” na Offensywie De Luxe, a także Grand Prix na Suwałki Blues Festival czy 2. miejscem kategorii Odkrycie Roku magazynu Twój Blues. Polski reprezentant na European Blues Challange 2020 w Holandii. Nominowany do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Blues.

Sosnowski o sobie (przy okazji premiery drugiego albumu):

Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości, o jej poszukiwaniu, fascynacjach, o związanych z nią porażkach, o odnajdywaniu się nawzajem. Próbuję szukać tego, co jest uniwersalne – co łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki, która pomoże mi nieść taki pozytywny przekaz i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem. Piosenki z płyty „Tylko się nie denerwuj” opisują przewrotny, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy okres w moim życiu.

Moje piosenki to lek na wszystko z czym sobie w życiu nie radzę. Czasem chce się coś po prostu wykrzyczeć. Niezależnie od tego, czy to ból, czy radość.

 

wstęp na teren imprezy od godz. 19:00

Warunki organizacji imprez plenerowych w amfiteatrze miejskim ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:

– wygrodzony teren imprezy – wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni i osób postronnych,
– ilość osób przebywających na wygrodzonym terenie imprezy ograniczona,
– impreza objęta jest ochroną,
– wskazane zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami imprezy,
– wskazane zakrywanie ust i nosa dla uczestników na wygrodzonym terenie imprezy.

#zarazamykultura #ostrowskiecentrumkultury #ock #amfiteatr